Naga Markets

Litwiniuk z RPP: Podwyżka stóp o 25 pb to podstawowy scenariusz na IX, możliwa wyższaWarszawa, 01.09.2022 (ISBnews) – Podwyżka stóp procentowych o 25 pb to podstawowy scenariusz na najbliższe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej (RPP) – 7 września – ale możliwa jest też większa podwyżka, uważa członek RPP Przemysław Litwiniuk.

“Myślę, że to [podwyżka stóp o 25 pb we wrześniu] jest scenariusz podstawowy, a może się rozwinąć w kierunku wyższej podwyżki we wrześniu, jeśli te dane będą się do siódmego potwierdzać” – powiedział Litwiniuk w TVN24.“Jestem zwolennikiem poglądu, że ktoś musi pokazywać, że państwo polskie jest zdeterminowane do walki z inflacją. Jeżeli takiej determinacji nie widać z projektu ustawy budżetowej, to powinien taki sygnał płynąć z banku centralnego” – dodał, zapytany, czy jest zwolennikiem podwyżki o więcej niż 25 pb.

RPP rozpoczęła podwyżki stóp procentowych w październiku 2021 r. i dokonywała ich co miesiąc. Po lipcowej podwyżce o 50 pb główna stopa referencyjna wynosi 6,5%.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here