Naga MarketsKryptowaluta Litecoin LTC na płytce scalonejFirma Flexa dodała litecoina (LTC) jako piątą kryptowalutę akceptowaną przez sprzedawców w swojej sieci płatności, oficjalnie ogłosiła to 3 lipca.

W rezultacie litecoin jest teraz akceptowany jako forma płatności w ponad 39 000 lokalizacji, jak wczoraj napisała na Twitterze Flexa.

Flexa jako firma początkowo umożliwiła partnerom handlowym przyjmowanie płatności w czterech kryptowalutach w tym bitcoinie (BTC), etherze (ETH), bitcoin cash (BCH) oraz Gemini (GUSD).

W nowym ogłoszeniu Flexa wyjaśniła swój wybór litecoina, twierdząc, że kryptowaluta ma wiele zalet: niskie opłaty transakcyjne, szybkie czasy potwierdzeń, a także „aktywną społeczność zapalonych zwolenników”.

Flexa chce ponoć „wykorzystać ekscytację” wokół zbliżającego się podziału nagrody w sieci litecoina, który ma nastąpić 7 sierpnia 2019 roku na wysokości bloku 1 680 000.

Litecoin

 

To jedna z najstarszych kryptowalut silnie inspirowana bitcoinem. Litecoin to internetowa waluta typu peer-to-peer, która umożliwia natychmiastowe, bardzo tanie płatności i wymianę pieniędzy pomiędzy ludźmi na całym świecie. Litecoin udostępniany jest na wolnych licencjach, jako globalna sieć płatnicza – w pełni zdecentralizowana, nad którą pieczy nie sprawują żadne organy państwowe.

Za zabezpieczenie sieci odpowiadają matematyczne algorytmy, które dają indywidualnym podmiotom możliwość pełnej kontroli nad swoimi finansami. Litecoin oferuje znacznie krótszy czas potwierdzeń i wyższą efektywność przechowywania transakcji niż BTC. Dzięki bardzo dużemu wsparciu ze strony branży, rosnącym wolumenom oraz płynności litecoin już kilkukrotnie pokazał, że jest idealną alternatywą dla bitcoina zwanego potocznie “cyfrowym złotem”. Twórcy przyświecał cel stworzenia “cyfrowego srebra” – widać to nawet w kolorystyce obu monet.

Litecoin w swojej budowie jest bardzo podobny do bitcoina. Jednymi z głównych różnic pomiędzy tymi projektami jest fakt, że algorytm litecoina zakłada, iż w obiegu znajdzie się 84 mln monet z których każda będzie podzielna na 100 000 000 mniejszych jednostek. Będzie to zatem cztery razy więcej niż w przypadku bitcoina, którego całkowita podaż wyniesie 21 milionów monet. Inną z różnic jest również przetwarzanie kolejnych bloków, które w przypadku litecoina następuje co 2,5 minuty – oznacza to, że transakcje są potwierdzane do czterech razy szybciej niż w przypadku bitcoina dzięki czemu nawet przy potencjalnym, nagłym skoku popularności waluty nie będzie wymagana modyfikacja oprogramowania. W rezultacie użytkownicy uzyskują dostęp do informacji o transakcji szybciej. Czterokrotnie szybsza jest również emisja kolejnych partii waluty. Inna jest też wykorzystywana technika kryptograficzna, co z jednej strony podnosi bezpieczeństwo litecoina, a z drugiej zmienia – w porównaniu z bitcoinami – optymalne sposoby wydobyciaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here