Naga Markets

Litecoin z lepszymi perspektywami po aktualizacji MWEB. Czy cena LTC zdoła ponownie przebić 100 USD?Kurs Litecoina (LTC) odzwierciedlał słabość całego rynku kryptowalut w 2022 roku. Cyfrowe aktywo ma jednak przed sobą obiecujące prognozy, co wynika z faktu, że aktywność deweloperów na blockchainie stale utrzymuje się na wysokim poziomie, a aktualizacja MWEB poszła zgodnie z planem.

Czy Litecoin zyskał po najnowszej aktualizacji MWEB?

Bardzo oczekiwana, skoncentrowana na prywatności użytkowników aktualizacja Mimblewimble Extension Blocks (MWEB) weszła w życie 20 maja, dając użytkownikom Litecoina możliwość wysyłania i otrzymywania “poufnych” transakcji w sieci.Chociaż uaktualnienie MWEB nie przyczyniło się do bezpośredniego wzrostu ceny kryptowaluty – co wynika głównie z niedźwiedziego sentymentu na całym rynku krypto – to z pewnością poprawiło ono perspektywy Litecoina jako systemu płatności.

Według strony internetowej Litecoina, MWEB może być postrzegany jako rozszerzenie głównego łańcucha Litecoina, które może być używane do wysyłania monet do bloku rozszerzenia i z powrotem do głównego łańcucha.

Podano również, że użytkownicy będą mieli możliwość wysyłania poufnych transakcji w LTC, w których wysyłane kwoty będą znane tylko nadawcy i odbiorcy. Aktualizacja zwiększy również przepustowość transakcji i pozwoli adresom MWEB ukryć salda kont.

Z drugiej strony, na rynku pojawiły się również głosy, że nowa funkcja dotycząca prywatności sprawi, że Litecoin stanie się celem dla rządów i organów regulacyjnych, które postrzegają prywatne kryptowaluty jako ułatwienie w praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Czołowe giełdy kryptowalutowe w Korei Południowej niedawno zasygnalizowały, że Litecoin może zostać wycofany z rynku z powodu ograniczeń rządowych.

Litecoin bardziej perspektywiczną kryptowalutą niż Bitcoin?

Litecoin to zdecentralizowana kryptowaluta typu peer-to-peer, która ma być “przyszłością światowych płatności”. Projekt Litecoina został zainspirowany przez Bitcoina i ma wiele cech wspólnych z tą wiodącą kryptowalutą, takich jak chociażby konsensus proof-of-work (PoW).

NED

Litecoin został wprowadzony na rynek w 2011 roku jako “mniejsza wersja Bitcoina”. Jego celem było poprawienie niedociągnięć Bitcoina i stworzenie waluty kryptograficznej, która byłaby bardziej praktyczna w codziennych transakcjach.

Co więc odróżnia Litecoina od Bitcoina?

Litecoin zapewnia szybsze transakcje przy niższych opłatach niż Bitcoin. Według danych z 26 maja firmy Blockchair, zajmującej się analizą kryptowalut, czas potwierdzenia bloku w sieci Litecoin wynosił około dwóch minut, w porównaniu z 11 minutami w sieci Bitcoin. Średnia 24-godzinna opłata za transakcję w LTC wynosiła 0,01 dol. w porównaniu z 2,17 dol. w BTC.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Kolejną różnicą jest maksymalna podaż tych dwóch kryptowalut. Choć obie posiadają twardy limit, Litecoin jest ograniczony do 84 milionów jednostek, podczas gdy Bitcoin do 21 milionów jednostek. Podczas gdy BTC ewoluował w kierunku przechowywania wartości, LTC jest na drodze do stania się “srebrem w stosunku do złota Bitcoina”, jak określił to jego założyciel Charlie Lee.

Warto również dodać, że Litecoin jest obecnie jedną z najczęściej akceptowanych kryptowalut przy dokonywaniu płatności. Procesory płatności kryptowalutowych, które akceptują płatności w LTC, obejmują Coinbase, bitpay, NOWPayments, coingate, Aliant i CoinPayments. Platformy handlu elektronicznego, takie jak Shopify i WooCommerce, również dają sklepom internetowym możliwość akceptowania płatności tym cyfrowym aktywem.

Biorąc pod uwagę zdolność Litecoina do przetwarzania transakcji w szybszy, tańszy i bardziej dostępny sposób, może on być w stanie celować w podmioty o wysokim wolumenie transakcji, w tym giełdy i handlowców – napisał zarządzający aktywami cyfrowych walut Grayscale.

Jak wyglądają najnowsze prognozy dotyczące Litecoina po aktualizacji MWEB?

Obecnie wskaźniki techniczne przedstawione przez CoinCodex pokazują, że obecny sentyment do cyfrowego aktywa jest niedźwiedzi, podczas gdy indeks strachu i chciwości pokazuje „skrajny strach” wśród inwestorów LTC.

Prognozy przygotowane przez Wallet Investor przewidują, że Litecoin wzrośnie do średniej ceny 103,638 dol. do końca 2022 r., 141,563 dol. do końca 2023 r. i zamknie 2025 r. na poziomie 203,405 dol.

Z kolei zgodnie z prognozą firmy Price Prediction, token może osiągnąć średnią cenę 83,05 dol. w 2022 r., wzrosnąć do 257,23 dol. do 2025 r. i dalej do 1617,92 dol. do 2030 r.

Ostatnia prognoza należąca do DigitalCoin dotycząca LTC przewiduje, że w 2022 r. cena tokena może osiągnąć średnią wartość 89,99 dol. DigitalCoin zasugerował, że wartość Litecoina może osiągnąć maksymalną cenę 143,76 dol. do 2025 r. i 326,44 dol. do 2030 r.

Resztę artykułu znajdziesz w tym miejscu

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: tauron akcje wykres | pkobp akcje rekomendacje | notowania develia | gpw ccc | maxitrade login | pge akcje kupno | mercator notowania |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here