Naga MarketsW ostatnim czasie najwięcej mówi się o Bitcoinie, jednak w trakcie dzisiejszej sesji jeden z jego pierwszych konkurentów – Litecoin – zapewnił sobie największe jednosesyjne wzrosty w całej historii notowań. W efekcie, w przypadku giełdy Bitstamp cena testowała pułap tuż pod okrągłą granicą 200 dolarów, co przyniosło nowe rekordowe szczyty (ATH), pokonując te rozrysowane w weekend w okolicach 150 dolarów.

Spotkaj się z ekspertami kryptowalutowymi w Krakowie, podczas FxCuffs 2018. Zarezerwuj bezpłatną wejściówkę lub kup bilety na konferencję 16-17 marca!


30% w trakcie jeden sesji

W trakcie poniedziałkowej sesji Litecoin jest najlepiej zyskującą wśród największych kryptowalut – według benchmarku Coinmarketcap, średnia cena przed godziną 21:00 wynosiła $192 przy wzroście dobowym o 26,39%.

Źródło: Coinmarketcap

Czym spowodowany był tak nagły rajd w przeciągu ostatnich sesji? Według niektórych kryptowaluta zyskuje na dynamicznie wzrastającej liczbie użytkowników Coinbase. Chociaż Litecoin jest o wiele starszy od Ethereum to nie cieszy się tak dużą popularnością poza branżą kryptowalutową. Dane pochodzące ze wspomnianej giełdy sugerują, że nowi użytkownicy kupują krypto-walor gdyż ten jest zdecydowanie tańszy od BTC i ETH.

LTC/USD według Bitstamp, TradingView

Litecoin i Charly Lee wchodzą na salony kryptowalutowe?

Zdaniem części ekspertów kryptowalutowych powodem ostatnich wzrostów są częste wystąpienia medialne Charliego Lee w związku z wprowadzeniem przez CBOE kontraktów terminowych na Bitcoina. Lee będący twórcą LTC korzysta z każdego wywiadu, aby wspomnieć o Litecoinie – który oferuje obecnie zdecydowanie krótszy czas realizacji transakcji oraz mniejsze prowizje niż Bitcoin (w niedzielę w jego przypadku średnia wartość prowizji wynosiła około $20).

Potwierdzeniem tezy Lee jest między innymi fakt, że Bitcoiny przestała akceptować platforma gamingowa Steam, zarzucając mu niepraktyczność. Jednocześnie popularna usługa pozwalająca na doładowywanie telefonów komórkowych, Bitrefill, zdecydowała się akceptować Litecoiny.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here