Naga MarketsRynek kryptowalut pozostaje niestabilny. Sam litecoin – jeszcze parę lat temu jedna z czołowych cyfrowych walut – może zdaniem ekspertów ponownie zacząć spadać…

Analityk Benjamin Blunt twierdzi, że litecoin może wkrótce zacząć spadać. W swoim nowym tweecie przedstawił wykres prognozujący kurs LTC:

Litecoin a bitcoin

W tak ciężkich czasach niektórzy analitycy szukają różnych narzędzi, by przewidywać przyszłość kursu BTC. Część z nich uważa, że to właśnie ruch cenowy litecoina może być wykorzystany jako pewna predykcja dla BTC.

Podobnie jak w przypadku reszty rynku kryptowalut, cena litecoina gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku dni. Co wydarzy się w najbliższej przyszłości? Jeśli analiza Blunta się sprawdzi czekają nas dalsze spadki i prawdopodobne uklepanie dna z 13 marca.

Co ciekawe, wielu obserwatorów rynku uważa, że BTC może powielić też ruch LTC dot. halvingu. “Srebro internetu” zaliczyło to ostatnie w 2019 r. Jego cena rosła do momentu podziału nagrody dla górników, ale po samym fakcie zaliczyła spadek kursu.

Czy teraz to samo czeka nas w przypadku BTC? Możemy założyć, że taki scenariusz byłby bardzo realny w sytuacji przed epidemią koronawirusa. Dziś rynki podlegają już jednak zbyt dużym emocjom, by móc analizować kurs w tak racjonalny sposób.

Sytuacja na rynku

Cała sytuacja na rynku kryptowalut jest… niepewna. I w sumie to można o niej powiedzieć. Tak, jak już wskazaliśmy, rynki podlegają obecnie ogromnym emocjom i prawdę powiedziawszy jeden pozytywny i ważny news może zmienić sytuację na wykresie o niemal 180 stopni.

– Bitcoin powinien dokończyć ruch wzrostowy podchodząc w okolice 7 tysięcy dolarów, a następnie odbić w kierunku południowym i osuwać się do lokalnych minimów z 20 i 23 marca, czyli do okolic 6 tysięcy dolarów – komentował w środowy poranek Maksymilian Bączkowski.

Obecnie jednak za 1 BTC płacimy ponad 6600 USD, co jednak przekłada się na 2 proc. spadku w skali 24 h. Z kolei za 1 LTC należy zapłacić 39 USD, co także oznacza spadek o ponad 2 proc. w przeciągu doConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here