Naga MarketsPomimo ostatniego załamania na rynku kryptowalut i ogólnie niejednoznacznej sytuacji w 2019 r., sieć waluty Litecoin nadal cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, co spowodowało, że jej roczny wolumen obrotu wyniósł ponad 100 mld USD.

Według najnowszych danych dostarczonych przez Bitinfocharts, w ubiegłym roku w transakcjach w sieci Litecoina odnotowano aż 100 miliardów dolarów. Kwota ta jest niższa niż roczny wolumen z 2018 r., ale robi duże wrażenie. Tym bardziej, że miniony rok charakteryzował się raczej niskim zainteresowaniem cyfrowymi walutami.

Litecoin z niezłymi wynikami

Mimo to rok 2019 był dla Litecoina dość obfitujący w wydarzenia. W zeszłym roku w ramach projektu doszło np. halvingu, co dodatkowo zwiększyło działalność spekulacyjną w sieci.

 

Z jednej strony 100 miliardów dolarów to ogromna liczba, ale z drugiej nawet ta kwota jest raczej niewielka w porównaniu z wolumenami w tradycyjnych sieciach płatniczych w ujęciu rocznym. Na przykład Visa poinformowała niedawno, że ​​dokonała transakcji na ponad 11 bilionów dolarów w samym 2018 roku. To prawie 4 razy więcej niż udało się przenieść przez sieć Bitcoina przez cały 2019 roku.

Transakcje w blockchanie Litecoina nie mają nawet startu do takich danych. Tyle że LTC to nadal młoda technologia, zaś Visa to stary gigant i marka, którą znają wszyscy.

LTC z potencjałem

To ciekawa informacja, bowiem wielu inwestorów postawiło już na LTC krzyżyk. Uznali oni, że “srebro internetu” – jak nazywało się Litecoina jeszcze 4-5 lat temu – nie odniesie już dużego sukcesu.

Projekt miał swoje 5 minut w 2013 r. Potem na rynku pojawiały się takie inicjatywy jak np. Ethereum, które oferowały o wiele więcej niż “szybszy bitcoin”, czym LTC de facto jest. Gwoździem do trumny mogło okazać się wyzwanie Charlesa Lee, twórcy tej cyfrowej waluty, że ten sprzedał wszystkiego swoje coiny w 2017 r. w czasie ostatniej bańki.

Okazuje się jednak, że informacje o śmierci LTC były przedwczesne i kryptowaluta jeszcze może nas pozytywnie zaskoczyć. Wspomniane w tym tekście dane są na to dowodem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here