Naga Markets

Litecoin rozszerza współpracę z Visa, a liczba transakcji tokena gwałtownie rośnieLiczba transakcji dokonanych za pomocą kryptowaluty Litecoin (LTC) wzrosła w ostatnich dniach do ponad 140 tys. co stanowiło spore odbicie w stosunku do początku października, gdy liczba operacji wyniosła zaledwie 100 tys. Nagły wzrost aktywności spowodowany jest akceptacją cyfrowego aktywa u podmiotów działających w sektorze konsumenckim. Kilka dni temu Litecoin Foundation poinformowała na Twitterze o wprowadzeniu karty LTC Visa Debit, obsługiwanej przez firmę Unbanked.

Litecoin zwiększa użyteczność i nawiązuje współpracę z Visa

Wspomniana na wstępie karta Litecoin ma umożliwić użytkownikom wydawanie LTC we wszystkich sklepach internetowych, które używają Visy do obsługi płatności. Liczba ta jest szacowana przez Litecoin Foundation na około 50 milionów przedsiębiorstw.Jednak według strony głównej fundacji, potencjalni klienci muszą najpierw zarejestrować konto Litecoin Card, zdeponować LTC na określony adres portfela, przejść test pod nazwą “know-your-customer” i otrzymać wirtualną kartę Litecoin Card. Sam serwis twierdzi, że proces rejestracji trwa mniej niż pięć minut.

Wprowadzenie karty, choć może wydawać się skomplikowane, jest ogromnym krokiem w kierunku zwiększenia ciągle rosnącej użyteczności kryptowaluty.

Litecoin Foundation jednak na tym nie poprzestaje i w kolejnym tweecie ogłosiła wiadomość o partnerstwie Verifone z BitPay. Verifone jest jedna z największych na świecie firm obsługujących płatności elektroniczne, ułatwiającą rocznie transakcje warte blisko 440 mld dolarów. BitPay natomiast jest platformą umożliwiającą płatności kryptowalutami, obsługującą ponad 60 tys. transakcji każdego miesiąca z wykorzystaniem Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), LTC i innych.

Na podstawie danych z cryptwerk, na całym świecie jest obecnie 3111 firm, które akceptują LTC jako bezpośredni środek płatniczy. Wynik ten jest ogromnym osiągnięciem, ponieważ w analogicznym okresie ubiegłego roku, takich firm było jedynie 230.

Choć Litecoin został wprowadzony na rynek w 2011 roku z zamiarem stania się powszechniejszym zamiennikiem Bitcoina, to akceptacja LTC stanowi obecnie nieco mniej niż połowa całej światowej akceptacji BTC.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro wykres | bml notowania | kurs korony norweskiej złoty | pzu gpw | biomedlub akcje | ccc giełda | kurs franka sprzedaż |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here