Naga MarketsLitecoin rośnie 5. dzień z rzędu. Kurs LTC najwyżej od końca listopadaNiejako w efekcie wydarzeń, które miały miejsce na Bliskim Wschodzie, kryptowaluty odzyskują swój blask z 2017 r. Bitcoin, ether czy EOS – niemal wszystkie czołowe cyfrowe waluty i tokeny mocno rosną od piątku. Zwycięzcą stawki jest jednak litecoin (LTC), który umacnia się piąty dzień z rzędu.

Litecoin to kryptowaluta, która lata świetności ma już chyba za sobą. A to za sprawą konkurencji rynkowej. Zapewne starsi stażem inwestorzy z łezką w oku wspominają czasy, gdy był on nazywany “srebrem internetu” czy “cyfrowym srebrem”. BTC był i jest “cyfrowym złotem”. Zaś litecoin? No właśnie…

Litecoin – poligon doświadczalny

Niestety dla litecoina potem na rynku pojawiła się nowa fala altcoinów. Ethereum wyniosło samą idee kryptowalut na nowy poziom. Litecoin, który pierwotnie oferował tylko aspekt spekulacyjny i umożliwiał 4-krotnie szybsze przesyły środków niż bitcoin, stracił na znaczeniu. Dziś pod kątem kapitalizacji nie jest już 2. a 6.

Charlie Lee, twórca “srebrnej” waluty, sam przyznał, że całkowicie wysprzedał się ze swoich zasobów w czasie bańki w 2017 r. Nie porzucił jednak projektu. Dziś litecoin jest poligonem doświadczalnym dla bitcoina. Tak przynajmniej mówią niektórzy obserwatorzy rynku. W planach jest wdrożenie do jego blockchaina technologii MimbleWimble, na której oparte są intrygujące kryptowaluty pokroju Beam i Grin, które odwołują się do korzeni BTC.

Litecoin w 2019 r. zaliczył też kolejny halving. Kurs podskoczył. Podobnie jak teraz. Niektórzy żartują już nawet, że LTC wyprzedza niektóre ruchy BTC. Jeśli tak by było, czeka nas kolejna hossa na kryptowalutach. Jak na razie kryptowaluta radzi sobie dobrze:

litecoin
Kurs Litecoina, źródło: CoinMarketCap

Inne kryptowaluty

W czasie 24 h LTC wzrósł o ponad 4,5 proc. BTC o 5,31 proc. i dziś za 1 bitcoina płacimy już 8300 USD. Z kolei Ether wzrósł tylko o ok. 0,5 proc. Co jednak ważne, mocno przebił poziom 130 USD i dziś za 1 ETH trzeba zapłacić aż 144 USD. Traci zaś token XRP należący do Ripple i to 1,3 proc. EOS wrósł zaś w skali doby o 2,6 proc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here