Naga MarketsPiąta co do wielkości kryptowaluta według kapitalizacji rynkowej wzrosła dzisiejszej nocy do 107,71 USD, najwyższego poziomu od 12 czerwca 2018 r. Jednak zwyżkowy ruch Litecoina został zatrzymany w ciągu kolejnych kilku godzin, a cena obecnie wynosi około 93,50 USD, co dalej stanowi 1-procentowy wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin.


Zobacz również: Litecoin i Ripple notowane na niemieckiej giełdzie papierów wartościowychLitecoin: 6 sierpnia dojdzie do spadku nagrody za wydobycie

Litecoin nie jest jedyną wirtualną walutą, które dzisiaj koryguje ostatnie wzrosty. Jednak mimo porannych spadków w perspektywie ostatnich 24 godzin LTC nadal wzrasta. Inne popularne kryptowaluty, takie jak Ethereum, XRP czy EOS również migają na zielono. Co ważne, Eter (ETH) wzrósł dzisiaj do 272 USD, najwyższego poziomu od 5 września i jest obecnie wraz z Stellarem najsilniej rosnącą kryptowalutą w TOP10.

Alternatywne kryptowaluty tzw. altcoiny znalazły miejsce do wzrostów w ciągu ostatnich 48 godzin, gdy impet Bitcoina wykazuje pewne oznaki słabości. Wiodąca kryptowaluta według wartości rynkowej osiągnęła dzisiaj 10-miesięczne maksimum w wysokości 8 360 USD w azjatyckich godzinach handlowych, aby następnie szybko spaść poniżej 8 000 USD. W perspektywie 24 godzin BTC traci -1,22%. Bitcoin stara się utrzymać psychologiczne wsparcie 8 000 USD, więc spekulanci inwestują swoje pieniądze w altcoiny.

Zwłaszcza Litecoin może świecić na zielono w ciągu najbliższych kilku tygodni, ponieważ zmniejszenie o połowę nagrody za wydobycie nastąpi za niecałe 90 dni. 6 sierpnia nagroda za wydobycie LTC spadnie z obecnych 25 LTC do 12,5 LTC. Proces mający na celu ograniczenie inflacji powtarza się co cztery lata, a zgodnie z danymi historycznymi rynki mają tendencję do dyskontowania zmiany podaży z dużym wyprzedzeniem.

Kurs Litecoina wróci powyżej 100 USD?

Notowania LTC w trakcie dzisiejszej sesji wyrysowały dołek na poziomie 90 USD, który zarazem stanowi lokalne wsparcie. Obecnie cena odreagowuje jednak nadal kupujący nie zdołali powrócić powyżej 100 USD. Wskaźnik RSI powyżej 70 wskazuje wyraźne wykupienie. Gdyby doszło do dalszych wzrostów istotnym oporem jest poziom 155 USD, czyli zniesienie 38,2% Fibonacciego całego impulsu spadkowego.

Zobacz również: Novogratz umniejsza wartość Litecoina (LTC) i nawołuje do kupna Bitcoina (BTC)

Kurs Litecoina 16 maja 2019


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here