Naga MarketsMoneta Litecoin w klawiaturze komputeraChociaż projekt Libra będący stablecoinem od Facebooka skradł w ostatnich dniach uwagę rynku kryptowalutowego, to Litecoin nie daje za wygraną i nadal próbuje pokonać pułap 140 dolarów, testowany ponownie w trakcie środowej sesji. Druga co do metryki kryptowaluta rośnie o 3,5% walczać z maksimami z maja 2018 roku. Czy kurs LTC ma szansę na wybicie obecnego oporu i jeżeli tak, to gdzie znajdują się kolejne poziomy docelowe?


150% wzrostu od momentu „złotego przecięcia” średnich ruchomych

Kurs Litecoina w tym roku nie może narzekać na brak wzrostów i od końcówki marca rośnie już o 150%. Punkt na wykresie został wybrany nieprzypadkowo, bo właśnie wtedy średnie ruchome 50 oraz 200 EMA generowały sygnał zakupowy określany często mianem „złotego przecięcia” (zielona strzałka).

Chcąc zobaczyć z jakimi poziomami w ujęciu historycznym walczy obecnie Litecoin, warto oddalić wykres do początku ubiegłego roku. Jak widać, strefa 140 dolarów w przeszłości była wielokrotnie testowana (dołki ze stycznia, z pierwszej połowy marca i następnie lokalne maksima z drugiej połowy maja ubiegłego roku).  Gdyby notowaniom udało się wybić wspomniany poziom, kolejny istotny opór można znaleźć na wysokości 180 dolarów, gdzie przebiega impuls spadkowy z końca lutego 2018 oraz szczyty z maja tego samego roku:

Litecoin kurs
Wykres Litecoina D1

Dzisiejsze wzrosty można przypisać informacji, że Litecoin Foundation ma zamiar wydać własną kartę płatniczą. W ramach projektu Bibox Exchange będzie pełniło funkcję depozytariusza funduszy użytkowników i wykorzysta w tym celu ponad 200 mln USD wolumenu transakcji kryptowalutowych.

„Jest to dla nas ekscytujące partnerstwo, ponieważ przyczynia się do realizacji misji Litecoin Foundation polegającej na tworzeniu większej liczby przypadków wykorzystania litecoina w codziennym życiu. Wykorzystanie platformy BlockCard Ternio z silnikiem giełdy Bibox daje posiadaczom litecoinów niezrównany dostęp do korzystania z LTC u handlowców na całym świecie” – poinformowała fundacja.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here