Naga MarketsMoneta Litecoin w klawiaturze komputeraNiespodziewany wzrost wartości Bitcoina powyżej pułapu 5 tysięcy dolarów, spowodowany najprawdopodobniej dużymi zakupami algorytmicznymi o wartości 20 tysięcy BTC, przełożył się pozytywnie na szeroki rynek cyfrowych aktywów. Jednym z największych beneficjentów wtorkowych wzrostów został Litecoin, którego cena testuje poziom 68 dolarów, obserwowany ostatni raz we wrześniu 2018 roku.


Kurs LTC wzrasta o 14%, Litecoin z najsilniejszą jednodniową aprecjacją od lutego

Litecoin we wtorek wzrasta o niemal 14% i pokonuje poziom 68 dolarów. Wśród altcoinów jest więc najmocniej zyskującym aktywem cyfrowym, któremu po piętach depczą EOS (+11,07%) oraz Bitcoin Cash (+10,66%). W odróżnieniu od BTC, kurs LTC utrzymuje jednak wzrosty, które udało mu się wygenerować i wybija istotny poziom oporu na wysokości marcowych szczytów:

litecoin d1
Litecoin nie był tak wysoko od września 2018. Kurs LTC D1, Tradingview.com

Jeżeli Litecoin chciałby kontynuować wzrosty musiałby najpierw wybić maksima z września ubiegłego roku, co otworzyłoby drogę w kierunku szczytów lipcowych tuż nad ceną 85 dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Litecoin halving w tym roku. Kurs LTC poszybuje w górę?

Halving sieci Litecoin (LTC), czyli zmniejszenie nagrody za wydobyte bloki nastąpi za około 120 dni. W efekcie wysokość wspomnianej nagrody zostanie zmniejszona z 25 LTC do 12,5 LTC, co powinno nastąpić w momencie wydobycia bloku o numerze 1 680 000. Ostatni raz wspomniane “przepołowienie” miało miejsce 25 sierpnia 2015 roku, kiedy wartość nagrody zmniejszała się z 50 do 25 Litecoinów.

Historia wcześniejszych halvingów – w tym Bitcoina – pokazuje, że kurs w przypadku podziału często się zwiększał. W związku z tym inwestorzy liczą, że podobnie będzie z LTC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here