Naga MarketsLitecoin nie będzie srebrem, gdy Bitcoin zostanie cyfrowym złotem?Chociaż Litecoin (LTC) ma ambicję stać się cyfrowym srebrem gdy Bitcoin (BTC) osiągnie oficjalnie tytuł złota czwartej rewolucji przemysłowej, to zdaniem dewelopera i przedsiębiorcy krytpowalutowego, Sylvaina Saurela, marzenie to nigdy nie zostanie zrealizowane. Jak zaznacza, Litecoin posiada wyraźnie ograniczony potencjał rozwoju w najbliższej przyszłości.


Litecoin był pierwszym po Bitcoinie i zmarnował swoją szansę?

Kryptowaluta Litecoin powstała w październiku 2011 roku jako dzieło Charliego Lee, byłego pracownika Google oraz giełdy Coinbase. LTC to fork Bitcoin Core z drobnymi zmianami technicznymi. Poprzez stworzenie Litecoina w ramach podziału sieci, aktywo stało się drugim po Bitcoinie na rynku cyfrowych walut bardzo szybko zyskując rozgłos, nie zostając jedna nigdy Bitcoinem 2.0, tak jak był przez długi czas reklamowany.

W momencie gdy za jednego Bitcoina płacono w szczytowym momencie niemal 20 tysięcy dolarów, cena LTC osiągnęła poziom niemal 360 dolarów i łączną kapitalizację rynkową rzędu 19 miliardów dolarów. Od tego czasu podobnie jak inne kryptowaluty Litecoin notował jednak silne spadki i w tym momencie jest szóstym tokenem pod względem rynkowej wartości z kapitalizacją na poziomie 2,8 miliardów dolarów.

Cena Bitcoina vs Cena Litecoina na przestrzeni lat

„Użytkownicy bardzo szybko zdali sobie sprawę, że Litecoin nie zostanie Bitcoinem 2.0, będzie jednak towarzyszył mu w drodze do przyszłego sukcesu. Tak więc, gdy wielu przyrównywało Bitcoina do cyfrowego złota, Litecoin miał odgrywać rolę cyfrowego srebra. Porównanie to pozwalało twórcy LTC chronić przyszłość swojego projektu – złoto i srebro współistnieje bowiem obok siebie od bardzo długiego czasu. Potencjał, który niesie ze sobą Litecoin na przyszłość jest jednak wyraźnie ograniczony” – komentował Sylvain Saurel na swoim blogu.

Chociaż Saurel pozwala sobie na odważną opinię, która może zezłościć wielu sympatyków Litecoina, to podaje kilka powodów, którymi stara się podpierać swoją tezę:

  • Litecoin posiada lidera w odróżnieniu do Bitcoina – Charlie Lee jest główną twarzą projektu LTC, w przypadku Bitcoina nie można wskazać jednak lidera (poza legendarnym Satoshim Nakamoto). „Bitcoin należy do wszystkich” – komentuje Saurel.
  • LTC to jedynie kopia BTC – Litecoin stanowi kopię Bitcoina z kilkoma zmianami technicznymni, a kod źródłowy jest niemal identyczny, w efekcie czego słabe strony sieci blockchain LTC sa ogólnie rzecz biorąc dokładnie takie same.
  • Bitcoin nie potrzebuje wsparcia w postaci cyfrowego srebra – BTC zdaniem Saurela samodzielnie stał się fenomenem, który pozwolił na stworzenie całkowicie nowego rynku, w związku z czym nie potrzebuje wsparcia w postaci LTC. Popularność Bitcoina jako środka płatności wzrasta niezależnie od tego co dzieje się z Litecoinem.

„Litecoin przez długo nosił tytuł Bitcoina 2.0. Z czasem, gdy było wiadomo, że nie będzie w stanie pokonać BTC pod względem liczby użytkowników, twórca zrewidował spadkowo swoje oczekiwania. Obecnie celem jest zostanie kompanem BTC, którego przyszłość niesie ze sobą duże obietnice” – podsumowywał swoją wypowiedź bloger kyrptowalutowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here