Naga MarketsTwórca Litecoina, Charlie Lee
Charlie Lee, twórca Litecoina

W momencie gdy najstarsza z kryptowalut, Bitcoin, utrzymuje się w okolicach kilkumiesięcznych maksimów, pozostałe z czołówki cyfrowych aktywów silnie tracą w przeciągu ostatnich 24 godzin. Litecoin (LTC) zmniejsza swoją wartość o kolejne 10% i testuje 3-tygodniowe dołki. W jego ślady idą Bitcoin Cash (BCH), EOS, Bitcoin SV (BSV) i Binance Coin (BNB).


Litecoin wraz z Cardano i Binance Coin liderem spadków w trakcie środowej sesji

O godzinie 10:00 aż pięć z dziesięciu największych pod względem kapitalizacji kryptowalut traci około 10% swojej wartości. Liderem spadków pozostaje BNB, który czwartą sesję z rzędu koryguje wzrosty z pierwszej połowy miesiąca. Podobnie prezentuje się sytuacja Cardano, Litecoina oraz Bitcoin Casha:

Te artykuły również Cię zainteresują
notowania kryptowalut coinpaprika
Notowania kryptowalut tracą w ujęciu ostatniej doby. Coinpaprika.com

Jedynie Bitcoin wydaje się być odporny na niedźwiedzie nastroje rynku kryptowalut. Kurs BTC drugi dzień z rzędu testuje poziomy powyżej 5600 dolarów i utrzymuje się na wysokości pięciomiesięcznych maksimów. Na podobną passę nie może liczyć jednak jeden z jego najstarszych konkurentów, a mianowicie Litecoin. Kurs LTC na początku kwietnia testował poziomy tuż pod 100 dolarów i od tego czasu nieprzerwanie się osuwa. W środę testował poziomy poniżej 71 dolarów oraz 50-okresową średnią ruchomą:

Kurs LTC Litecoin D1
Litecoin na 3-tygodniowych minimach. Kurs LTC D1, Tradingview

Wybicie dynamicznego wsparcia na wysokości 50 EMA otworzy drogę do poziomu 64 dolarów, gdzie przebiegają maksima z  września ub.r. i marca br., dynamicznie wybite na początku miesiąca.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin rysuje „złoty krzyż” gdy reszta rynku traci

W momencie spadków głównych altcoinów, kurs BTC na wykresie dziennym rysuje „złoty krzyż” – pierwszy taki układ od niemal czterech lat.

50-dniowa średnia krocząca (MA) przekroczyła 200-dniową MA od dołu, tworząc tym samym złoty krzyż. Wielu analityków uważa ten wskaźnik za oznakę, że silne wzrosty są jeszcze przed nami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here