Monety litecoinJeden z najbardziej rozpoznawalnych oraz najstarszych altcoinów, Litecoin, obchodził kilka dni temu swoje siódme urodziny. Gdyby Bitcoina porównać do złota świata kryptowalut, to Litecoin bez wątpienia zająłby pozycję srebra. Jednak pomimo występowania licznych dywergencji na wskaźnikach oraz poziomów wyprzedania, które wskazują, iż niedługo powinny nastąpić wzrosty, cena Litecoine’a ani drgnie i pozostaje na tegorocznych minimach w okolicach 50 USD.

Finax

Analiza interwału tygodniowego

Na interwale W1 wyraźnie widać w jak kluczowym poziomie znajduje się kryptowaluta Litecoin. Jest to największa wymienność od początku istnienia kryptowalutowego srebra. Choć poziom się wydaje optymalny do zakupu, a przecięcie głównej, spadkowej linii trendowej daje nadzieje na dalsze wzrosty, kurs Litecoine po raz trzeci testuje ten ważny poziom. A jak dobrze wiadomo z analizy technicznej, każdy test poziomu zwiększa szanse na jego przebicie. Jest to również oznaka braku kupujących. Okolice poziomu 94 USD stanowią ważny opór, którego przebicie pozwoliłoby na złapanie oddechu HOLDującym tę kryptowalutę. Jeśli obecne wsparcie zostanie pokonane, cena może dotrzeć aż do dołka z września 2017 roku w okolicach 32.47 USD

Litecoin na minimach. Co dalej z popularną kryptowalutą?

Analiza interwału dziennego

Interwał D1 wskazuje na kolejne trzy istotne poziomy. Najbliższy dołek znajduje się na poziomie 45.38 USD, a jego przebicie powinno doprowadzić do poważniejszych spadków w rejon 32 USD. Z drugiej strony dwa najbliższe oporu 63.66 i 67.47 determinują trend spadkowy. W przypadku ich przebicia można szukać okazji do zajmowania pozycji długich na re-teście ceny od góry.

Litecoin na minimach. Co dalej z popularną kryptowalutą?

Analiza interwału czterogodzinnego

Niska zmienność w ostatnich dniach sprawia, iż analiza niskiego interwału jest znacznie utrudniona. Aby myśleć o wzrostach zaznaczona na wykresie linia trendowa powinna zostać pokonana oraz opór na 54.60 USD również powinien zostać przebity. Poniżej zaznaczone zostały możliwe scenariusze wraz z potencjalnymi miejscami do zajęcia pozycji zgodnej z impetem ceny.

Litecoin na minimach. Co dalej z popularną kryptowalutą?

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – kolejne słabe dane z Polski
Następny artykułBlok po 22 – 19 października 2018: USD/CAD, EUR/GBP
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here