Naga MarketsTransakcje z Litecoin (LTC) są teraz dostępne za pośrednictwem komunikatora Telegram – poinformował twórca kryptowaluty Charlie Lee na Twitterze.


Tweet zaczyna się od zauważenia pewnego faktu, o którym inwestorzy często zapominają:

“Rynek niedźwiedzi to najlepszy czas, aby ludzie zaczęli pracować nad adopcją.”

O co dokładnie mu chodzi, wyjaśnia w następnych zdaniach: “Sprawdź https://t.co/Ua8LQz9f4h. Wysyłaj i odbieraj LTC w telegramie. Ostatecznie będzie również wsparcie  SMS. Świetna robota zespołu @ztxrepublic!”

Powyższy komunikat można było znaleźć na profilu Lee 9 sierpnia.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Lite.im

Nowa funkcja Litecoina – Lite.im – została opracowana przez start-up Blockchain – Zulu Republic. Zlokalizowana  w Zug w Szwajcarii firma rozwija zdecentralizowane aplikacje (DApps) i “jest ekosystemem platform cyfrowych zbudowanych na blockchainie Ethereum (ETH)”.

Według Zulu, nowa funkcja Litecoina umożliwi użytkownikom korzystanie z usług kryptowaluty za pomocą zapytań tekstowych za pośrednictwem systemu LTC API. Zulu podkreśliło, że dane klucza prywatnego nie są zarządzane przez firmę, a zamiast tego są zabezpieczone za pomocą szyfrowania RSA i prywatnego hasła użytkownika.

W ogłoszeniu Zulu potwierdza, że Lite.im zostanie wprowadzone do aplikacji messengera Telegram, “najbezpieczniejszego komunikatora na świecie”, dodając, że aplikacja zapewnia prywatność, która jest “domyślnie wbudowana”. Lite.im pozwoli użytkownikom wysyłać polecenia, aby sprawdzić ich bieżące saldo LTC i wysłać krypotowalutę na inne portfele.

Na ratunek światu offline

W przyszłości firma zamierza wprowadzić transakcje LTC za pośrednictwem wiadomości tekstowych (SMS), aby umożliwić operacje na blokchainie litecoina dla klientów o słabym połączeniu internetowym. Start-up stwierdza, że ​​spośród 64% światowej populacji posiadającej telefon komórkowy tylko 33% ma smartfon z dostępem do Internetu.

Zulu podkreśla zdecentralizowany charakter nowej funkcjonalności, mówiąc, że jest skierowana do krajów, w których “łączność internetowa jest skąpa, gdzie sieć jest cenzurowana przez autokratyczne reżimy, i gdzie duże segmenty populacji są marginalizowane przez konwencjonalny system finansowy.”

Oświadczenie mówi także, że użytkownicy będą mogli wysyłać litecoiny “do tych, którzy jeszcze nie mają swojego portfela, lub do tych, których adresu portfela nie znasz, nawet jeśli odbiorca nie ma pojęcia, jak korzystać z kryptowaluty”, co ma oznaczać, że usługa ułatwi korzystanie z LTC.

LTC jest siódmą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Podstawową ideą waluty cyfrowej jest zapewnienie szybszych i tańszych transakcji niż w przypadku bitcoina(BTC). 1 LTC kosztuje 64 USD, wcześniej swoje ATH osiągnął na poziomie 351 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here