Naga Markets

Litecoin doznał znacznego odbicia cenowego w ciągu ostatniej doby, w porównaniu do innych wirtualnych walut. Jego kurs podskoczył  o ponad 27%, wyrywając się z trendu spadkowego. Od początku obecnego miesiąca wartość tej kryptowaluty wzrosła o blisko 55% z okolic 54 dol. za monetę do 78,71 dol. obecnie. Skok ten widoczny jest na kilka miesięcy przez Halvingiem na LTC, do którego może dojść w sierpniu 2023 r. 

  • Wartość Litecoina zwiększyła się o ponad 27% w ciągu ostatnich 24 godzin. Kurs tej wirtualnej waluty urósł o blisko 55% od początku listopada br. 
  • Na horyzoncie znajduje się Halving LTC, do którego może dojść w sierpniu przyszłego r. 
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut

Litecoin zyskał ponad 27% na wartości w ciągu doby

Projekt plasujący się na 13 pozycji w rankingu platformy CoinMarketCap urósł o 35% w zakresie 7-dniowym. W ciągu ostatniej doby kurs LTC podskoczył zaś o ponad 27%. Tym samym kryptowaluta ta niejako wyrwała się z trwającego trendu spadkowego.

Inne wirtualne waluty również doznały ożywienia cenowego w zakresie ostatnich 24 godzin. Po dość intensywnych spadkach kurs Bitcoina (BTC) odbił się o ponad 5%, a Ethera (ETH) o więcej niż 7% w tym samym czasie. 

Obok dużym wzrostem cenowym wyróżniła się kryptowaluta przynależna do giełdy Binance – Binance Coin (BNB). W ciągu doby jej kurs wzrósł o blisko 18%. Z 20 największych projektów kryptowalutowych pod względem kapitalizacji rynkowej to jednak Litecoin odnotował największe wzrosty. 

Nazywany przez wielu “cyfrowym srebrem” LTC handluje obecnie w okolicy 78,40 dol. za monetę. Od początku listopada br. jego cena podskoczyła o prawie 55% z okolic 54 dol. za monetę rozpoczynających ten miesiąc. 

Wczorajsza sesja na wykresie Litecoina została zamknięta na ponad 14% plusie. Mimo obecnych wzrostów kryptowaluta ta wciąż znajduje się daleko od swojego szczytu z maja 2021 r. LTC odnotował wówczas swoje ATH w okolicy 412,96 dol. według uśrednionych danych. Od tamtej pory do aktualnych poziomów potaniał aż o 80%. 

Kurs Litecoina znajduje się także nisko w porównaniu do cen z początku obecnego r. Jeszcze w styczniu br. kosztował on więcej niż 150 dol. 

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

XTB

Zbliżający się Halving LTC

Litecoin pod wieloma względami jest podobny do Bitcoina. On także przechodzi cykliczne wydarzenie zwane Halvingiem, w wyniku którego wynagrodzenie, jakie otrzymują górnicy za swoją pracę, zostaje podzielone na pół. To zaś może wydarzyć się już w sierpniu 2023 r. 

Na kryptowalutę tę przychylnie patrzy wielu znanych przedsiębiorców. Wśród nich wyróżnić możemy prezesa wykonawczego firmy MicroStrategy, która jest kluczowym inwestorem BTC. Michael Saylor stwierdził niedawno, że LTC jest “towarem cyfrowym” zbliżonym do BTC.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs euro do dolara może przetestować 0,90 dol., ostrzega JP Morgan
Następny artykułKurs GBP/USD pod ważnym oporem 1,20. To koniec wzrostów?
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here