Naga MarketsWalmart dementuje ogłoszenie dotyczące kryptowalut. Litecoin spada po gwałtownym wzrościeRzecznik Walmartu Randy Hargrove potwierdził, że informacja prasowa dotycząca przyjęcia płatności w kryptowalucie przez amerykańskiego detalistę nie była autentyczna. Powiedział również, że przedsiębiorstwo jest w kontakcie z firmą Newswire, aby zbadać, w jaki sposób fałszywy komunikat prasowy został opublikowany.

Walmart zaprzecza plotkom dotyczącym litecoina

GlobeNewswire należy do firmy telekomunikacyjnej Intrado. Wydała ona „zawiadomienie o nieuwzględnianiu” oryginalnego komunikatu o 11:18 czasu EST. Spółka ogłosiła również, że do wydania komunikatu użyto fałszywego konta użytkownika.Tego typu sytuacje nigdy wcześniej nie miały miejsca. Już teraz wprowadziliśmy odpowiednie kroki, aby zapobiec podobnym incydentom w przyszłości. Będziemy współpracować z odpowiednimi organami, aby zażądać – i ułatwić – pełne dochodzenie w tej sprawie – powiedział rzecznik.

Litecoin umieścił komunikat prasowy na swoim oficjalnym koncie o 9:50 czasu ET.

Jeden z członków zespołu odpowiadający za media społecznościowe „był trochę zbyt gorliwy” i udostępnił historię z konta Litecoina na Twitterze. Została ona szybko usunięta. Podjęliśmy już kroki, aby zapobiec podobnym historiom w przyszłości – ogłosiła Fundacja Litecoin.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd poinformowała, że nie komentuje takich spraw.

W komunikacie prasowym powiedziano, że Walmart, największy detalista w USA, zaakceptuje kryptowalutę do płatności od kupujących za pomocą litecoina. W e-mailu jednego z wymienionych kontaktów powołano się na niedziałającą stronę internetową, co wzbudziło podejrzenia. Komunikat nigdy nie został umieszczony na oficjalnej stronie korporacyjnej Walmartu i został usunięty z witryny GlobeNewswire.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: hrywna pln | cd projekt cena akcji | datawalk akcje | kurs korony szwedzkiej w kantorach | kurs zloty | spółki giełdowe | rubel pln |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here