Naga MarketsKryptowaluta Litecoin LTC na płytce scalonejLitecoin (LTC) potocznie uważany za jednego z głównych rywali Bitcoina wzrósł dzisiaj do poziomu 37 USD. Stworzona przez dyrektora Fundacji Litecoin, Charliego Lee kryptowaluta wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin aż o 10% zwiększając kapitalizację całego rynku kryptowalut i dając nadzieję na powrót hossy.


Zobacz również: Charlie Lee: “Ludzie tracą pieniądze i chcą kogoś za to obwinić”

Inwestorzy pokładają nadzieję w nowym protokole

W zeszłym miesiącu Litecoin spadł do psychologicznego poziomu 30 USD, jednak kupujący zdołali utrzymać to wsparcie, co poskutkowało systematycznymi wzrostami. To niewątpliwie pozytywna informacja dla zwolenników tej kryptowaluty biorąc pod uwagę fakt, że pod koniec zeszłego roku był notowany zaledwie na poziomie 22 USD, kiedy rynek niedźwiedzia „zbierał żniwo” doprowadzając niektóre wirtualne waluty do spadku nawet o 93%.

Silny wzrost LTC spowodował, iż przegonił on w kapitalizacji kryptowalutę Bitcoin Cash oraz EOS i obecnie plasuje się na 4 miejscu tuż za Ethereum z łączną kapitalizacją 2,2 miliarda USD.

Litecoin (LTC) rośnie o 10 % i wspiera cały rynek kryptowalut
coinmarketcap.com

Skok wartości został najprawdopodobniej wywołany informacją jakoby Fundacja LiteCoin i firma Beam oficjalnie zdecydowały się współpracować w celu wdrożenia protokołu o nazwie Mimblewimble. Jest to nowa technologia, na której opiera się m.in. kryptowaluta Grin, która została okrzyknięta przez wielu inwestorów Bitcoinem 2.0. MimbleWimble umożliwia użytkownikowi szyfrowanie wszystkich danych w odniesieniu do transakcji dokonanej w sieci kryptowalutowej.

Rozpoczęliśmy prace w kierunku zwiększenia prywatności i możliwości zamieniania Litecoin, umożliwiając konwersję zwykłego LTC na wariant Mimblewimble LTC i odwrotnie – poinformowała firma Beam.

Lee wspominał wielokrotnie, że prowadzi różne rozmowy związane z technologią MimbleWimble i ma nadzieję, że społeczność przyjmie tę zmianę pozytywnie, jeśli okaże się, że warto ją wdrożyć do sieci – napisano na blogu fundacji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here