Naga MarketsLitecoin (LTC) nie bez kozery nazywany jest młodszym bratem Bitcoina. Spoglądając na notowania cyfrowego srebra dostrzec można bowiem silną korelację z cyfrowym złotem. Co prawda wartości osiągane przez te dwie kryptowaluty znacznie się od siebie różnią, to jednak graficzny układ notowań jest do siebie dość mocno zbliżony. 


Litecoin w swojej budowie jest bardzo podobny do Bitcoina. Jednymi z głównych różnic pomiędzy tymi projektami jest fakt, że algorytm litecoina zakłada, iż w obiegu znajdzie się 84 mln monet z których każda będzie podzielna na 100 000 000 mniejszych jednostek. Będzie to zatem cztery razy więcej niż w przypadku Bitcoina, którego całkowita podaż wyniesie 21 milionów monet. Inną z różnic jest również przetwarzanie kolejnych bloków, które w przypadku Litecoina następuje co 2,5 minuty – oznacza to, że transakcje są potwierdzane do czterech razy szybciej niż w przypadku Bitcoina dzięki czemu nawet przy potencjalnym, nagłym skoku popularności waluty nie będzie wymagana modyfikacja oprogramowania.

Spoglądając na notowania cyfrowego srebra dostrzec możemy, że wraz z pokonaniem bariery 100 USD na początku grudnia ub.r. pojawiła się silna reakcja popytowa, na skutek której w ciągu zaledwie pięciu dni kurs wzrósł o niemal 330% osiągając wycenę na poziomie 420 USD.

Podobnie jak w przypadku BTC, od drugiej połowy grudnia ub.r. obserwujemy spadki i pomimo, że do tej pory kurs już kilkukrotnie odbijał się od technicznego wsparcia w okolicy 100 USD, to dziś poziom ten został pokonany.

W chwili obecnej obserwujemy test kolejnego, lokalnego wsparcia w okolicy 95 USD. Jeżeli jednak poziom ten również zostanie pokonany, przynajmniej z technicznego punktu widzenia należałoby się przygotować nawet na możliwość osiągnięcia 35 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułeToro umożliwia handel akcjami rzeczywistymi
Następny artykułZapasy ropy osuwają się najsilniej od marca. CAD i WTI mocno zyskują
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here