Naga Markets
Litecoin (LTC) nie bez kozery nazywany jest młodszym bratem Bitcoina. Spoglądając na notowania cyfrowego srebra dostrzec można bowiem silną korelację z cyfrowym złotem. Co prawda wartości osiągane przez te dwie kryptowaluty znacznie się od siebie różnią, to jednak graficzny układ notowań jest do siebie dość mocno zbliżony. 


Litecoin w swojej budowie jest bardzo podobny do Bitcoina. Jednymi z głównych różnic pomiędzy tymi projektami jest fakt, że algorytm litecoina zakłada, iż w obiegu znajdzie się 84 mln monet z których każda będzie podzielna na 100 000 000 mniejszych jednostek. Będzie to zatem cztery razy więcej niż w przypadku Bitcoina, którego całkowita podaż wyniesie 21 milionów monet. Inną z różnic jest również przetwarzanie kolejnych bloków, które w przypadku Litecoina następuje co 2,5 minuty – oznacza to, że transakcje są potwierdzane do czterech razy szybciej niż w przypadku Bitcoina dzięki czemu nawet przy potencjalnym, nagłym skoku popularności waluty nie będzie wymagana modyfikacja oprogramowania.

Spoglądając na notowania cyfrowego srebra dostrzec możemy, że wraz z pokonaniem bariery 100 USD na początku grudnia ub.r. pojawiła się silna reakcja popytowa, na skutek której w ciągu zaledwie pięciu dni kurs wzrósł o niemal 330% osiągając wycenę na poziomie 420 USD.

Podobnie jak w przypadku BTC, od drugiej połowy grudnia ub.r. obserwujemy spadki i pomimo, że do tej pory kurs już kilkukrotnie odbijał się od technicznego wsparcia w okolicy 100 USD, to dziś poziom ten został pokonany.

W chwili obecnej obserwujemy test kolejnego, lokalnego wsparcia w okolicy 95 USD. Jeżeli jednak poziom ten również zostanie pokonany, przynajmniej z technicznego punktu widzenia należałoby się przygotować nawet na możliwość osiągnięcia 35 USD.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułeToro umożliwia handel akcjami rzeczywistymi
Następny artykułZapasy ropy osuwają się najsilniej od marca. CAD i WTI mocno zyskują
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here