Naga MarketsLitecoin (LTC) przebił w poniedziałek granicę 400 dolarów, osiągając 10 maja na Bitstamp nowy rekord wszech czasów na poziomie niemal 414 dolarów. Litecoin, który pozostawał w tyle boomu kryptowalutowego w ostatnim czasie bardzo dynamicznie drożał. Dziesiąta co do wielkości kryptowaluta na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej jest warta 215 procent więcej niż na początku tego roku, wznosząc się z 124,42 dolarów do nowego rekordowego poziomu 413,90 dolarów.

  • Litecoin, to druga najstarsza po bitcoinie kryptowaluta
  • Powstawała jako produkt, który miał zdominować bitcoina, później przez chwilę traktowano ją jak srebro rynku kryptowalut (na którym bitcoin miał być złotem)
  • Powstanie silnej konkurencji w ostatnich latach spowodowało jednak, że LTC stopniowo spadał w rankingu największych kryptowalut, obecnie zajmując 10. pozycję

Litecoin wart już 200% więcej niż na początku roku

Ogromny rajd pokonał tradycyjne rynki w ujęciu rok do roku (YTD), a wielu niezależnych analityków przewiduje obecnie, że ruch ten może rozszerzyć się w kierunku 500 dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bardzo wysokie zyski na rynku Litecoina pojawiły się w następstwie szerokiego ruchu w górę na rynku kryptowalut. Najlepsi rywale srebrnej kryptowaluty, w tym Ether, XRP, Cardano i wiele innych, odnotowali porównywalne zyski.

Tymczasem Litecoin Dominance Index, wskaźnik mierzący siłę Litecoina w stosunku do reszty rynku kryptowalut, wzrósł z 0,96% w niedzielę do aż 1,11% w poniedziałek. Odzwierciedla to sentyment do rynku LTC, ponieważ inne alternatywne kryptowaluty wykazują oznaki ochłodzenia.

Litecoin Dominance Index odzyskuje siły podczas handlu rotacyjnego. Źródło: LTC.D na Tradingview.com

Jednak Litecoin zmaga się teraz z tym samym ryzykiem przewartościowania, które spowodowało, że cena Dogecoin spadła aż o 33% w ciągu poprzednich sesji. U podstaw tej niedźwiedziej analogii leży klasyczny wskaźnik oscylatora momentum, nazwany Relative Strength Index (RSI), który historycznie przewidywał potencjalne odwrócenie cen na światowych rynkach. Teraz mówi to samo o Litecoinie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje biomedlub | kurs akcji biomed | dow jones wykres | kurs dolara notowania | usd pln prognoza |

Litecoin wykupiony?

Dzienny wykres LTC/USD pokazuje swój RSI na poziomie przegięcia w pobliżu 79,02. Jest to 9 punktów powyżej progu wykupienia, który wcześniej doprowadził do korekt cenowych.

Reakcja ceny LTC na wyższe poziomy RSI w najnowszej historii. Źródło: Tradingview.com

Zazwyczaj, krótkoterminowe odwrócenie trendu na rynku Litecoin – kiedy RSI osiąga szczyt – prowadzi cenę do przetestowania 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej (zielona linia) jako tymczasowego wsparcia. Tymczasem, przedłużające się wyprzedanie skłania inwestorów do traktowania 50-dniowej prostej średniej kroczącej (niebieska linia) jako głównego celu spadkowego.

invest

W związku z tym, potencjalne cofnięcie po ostatnim gwałtownym ruchu może wysłać LTC/USD do 252-310 dol. w oparciu o obecne wyceny średnich kroczących.

Makroekonomiczne katalizatory

Z dala od czynników technicznych, katalizatory makroekonomiczne nadal wspierają rynki kryptowalutowe jako całość.

Badanie przeprowadzone przez Charles Schwab wykazało, że ponad 51 procent millenialsów i inwestorów generacji Z chętniej zainwestowałoby w kryptowaluty niż w tradycyjne akcje. Ich zainteresowanie wschodzącym sektorem aktywów cyfrowych wzrosło w następstwie obaw związanych z inflacją i dewaluacją dolara, zwłaszcza że banki centralne na całym świecie reagują na pandemię koronawirusa, łagodząc politykę monetarną.

Rezerwa Federalna, chce przykładowo kontynuować swój program skupu aktywów o wartości 120 miliardów dolarów miesięcznie, utrzymując stopy referencyjne na poziomie zbliżonym do zera co najmniej do 2023 roku. To zmniejszyło koszty alternatywne posiadania tradycyjnych bezpiecznych przystani, takich jak obligacje i dolary, wśród inwestorów regionalnych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Tak inwestujcie pieniądze….w jakieś śmieci krypto coś tam pieniądz ktury naprawdę niema wartości….. A puzniej rozpacz i wypisywanie że się cały majątek straciło….. przez gowno…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here