Naga MarketsKryptowaluta Litecoin LTC na płytce scalonejLitecoin (LTC), kryptowaluta, której przypisuje się zapoczątkowanie kolejnej hossy na rynku  ponownie rośnie. Notowania Litecoina pokonały w tym tygodniu opór na okrągłym poziomie 120 dolarów, a do obniżenia o połowę nagrody za wydobycie pozostało już tylko 55 dni.

Wzrost notowań nie jest szczególnie zadziwiający z uwagi na fakt, że w przeszłości tzw. “halving” przyciągał kupujących, co naturalnie wiązało się ze skokami cen. Wyższa wycena oraz zwiększony wolumen, który w ciągu ostatniej doby przekroczył 5 mld dolarów sprawił, że Litecoin (LTC) prześcignął Bitcoin Cash (BCH) i obecnie widniej jako 4-ta największa waluta pod względem kapitalizacji rynkowej.

źródło: coimarketcap.com

Cena będzie dalej zwyżkować?

Nowe maksima w tym roku, a także awans na 4-te miejsce przyciąga uwagę krypto-społeczności. Jak pokazują analizy CoinTrendz.com, na Twitterze bardzo często wspominany jest Litecoin, zaraz po Bitcoinie i na zmianę z Ethereum (ETH). Poniżej jeden z tweetów pokazujący oznaczenia LTC w ciągu godziny:

Media społecznościowe podążają za trendem i mogą także przyciągnąć kolejnych kupujących. Ponadto, wyższa widoczność przyciągnęła ponad 500 mln USD ekwiwalentu wpływów z Tether (USDT) i ponad 752 mln USD z Bitcoina, na co wskazują dane Coinliba. Przy tych wpływach LTC staje się wiodącym altcoinem, wypierając Ethereum (ETH), który zwykle dominował w roli wiodącego altcoina.

LTC w przyspieszonym trendzie wzrostowym

Aktualny trend wzrostowy Litecoin (LTC) rozpoczął się od dołka z grudnia 2018 roku przy 22,25 USD. Od tego czasu do wczorajszych maksimów wzrost notowań przekroczył 480%.

Jak widać na wykresie dziennym LTC/USD poniżej, notowania na giełdzie Kraken poruszają się ponad przyspieszoną linią trendu wzrostowego biegnącą od dołka z lutego 2019 r. Jako, że kurs pokonał wczoraj opór na poziomie 120 USD, teraz może on stanowić wsparcie. Niżej natomiast znajdziemy wspomnianą linię trendu oraz poziom 99,50 USD.

Notowania LTC/USD na giełdzie Kraken - 11 czerwca 2019
Notowania LTC/USD na giełdzie Kraken – 11 czerwca 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here