Naga MarketsTwórca Litecoina (LTC) – Charlie Lee nie ukrywa entuzjazmu w stosunku do sieci LIghtning, a także roli Litecoina jaką mógłby pełnić w tej sieci.

Całkiem niedawno na swoim twitterowym profilu @Satoshilite, Lee napisał, że nody Litecoin mogą być odpowiednim dodatkiem, a Lightning Network (LN) może rozwinąć się w zdecentralizowaną giełdę:

Lightning Labs obecnie dodał do swojej sieci funkcję wersji beta, w której można wybrać dwie kryptowaluty, jednak połączenia tego nie ma jeszcze w sieci mainnet. Litecoin ma niezależną sieć lightning i przetestował już transakcje między kryptowalutami (atomic swaps), jednak prognozy dotyczące interoperacyjności między blokami nie są obecnie realistyczne.

Litecoin pozostaje jednym z aktywnie wykorzystywanych zasobów cyfrowych do szybkich i tanich transakcji on-chain (w łańcuchu). Jednakże sieć Bitcoin (BTC) również zdołała swoje przeciążenia i działa przy stosunkowo niskich opłatach, a także jest preferowanym kanałem do wysyłania większych transakcji, co jest bardzo ryzykowne z uwagi na routing węzła LN.

Nad siecią Lightning pracowano przez kilka lat, a uruchomiona została w marcu 2018 r. jako szereg eksperymentalnych kanałów z bardzo małymi transakcjami. Początek LN (Lightning Network) był trudny, były problemy z przepływem i stratami, a użytkownicy byli zachęcani do testowania jej na żywo, nie wysyłając przy tym dużych transakcji. Nawet teraz pojemność LN jest ograniczona i nie wszystkie węzły mają takie samo znaczenie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrezes GPW zapowiada start państwowej agencji ratingowej
Następny artykułCoincheck – opis giełdy
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here