Naga MarketsLitecoin (LTC) doczekał się certyfikatu strukturyzowanego ETP emitowanego przez CoinSharesCoinShares, największy europejski dom inwestycyjny powiązany z kryptowalutami, ogłosił we wtorek wprowadzenie nowego strukturyzowanego instrumentu giełdowego, CoinShares Physical Litecoin (symbol: LITE), zwiększając całkowitą liczbę oferowanych obecnie ETP do siedmiu. CoinShares zarządza na swojej platformie aktywami o wartości ponad 4 miliardów dolarów, z czego około dwie trzecie przypada na bitcoina, a coraz większa część również na ether.

  • LITE rozszerzy ofertę certyfikatów strukturyzowanych CoinShares o Litecoinie
  • Litecoin to jedna z 10 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji, której wartość w przeciągu roku rosła czterokrotnie
  • CoinShares uruchamia nowy ETP odpowiadając na zapotrzebowanie inwestorów

Litecoin z ETP od CoinShares. Kolejny instrument, który pozwoli profesjonalistom wejść na rynek kryptowalut

LITE będzie trzecim produktem uruchomionym do tej pory w tym roku na platformie ETP CoinShares Physical. Każda jednostka LITE jest wspierana przez 0,20 litecoinów w momencie uruchomienia, zapewniając inwestorom pasywną ekspozycję na aktywa rodzime sieci Litecoin.  LITE będzie początkowo notowany na regulowanej giełdzie SIX Swiss Exchange, a jego opłata podstawowa wynosi 1,50% rocznie.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Wraz ze stałym wzrostem popytu na cyfrowe aktywa wśród tradycyjnej społeczności inwestycyjnej, zaczynamy dostrzegać popyt na ekspozycje inwestycyjne poza dwoma głównymi dominującymi sieciami. CoinShares jest liderem w tworzeniu nowych sposobów na dostęp inwestorów do ekosystemu aktywów cyfrowych, a LITE jest kolejnym krokiem na drodze do wprowadzenia na rynek bardziej kompleksowej i zdywersyfikowanej oferty ETP – komentuje CRO CoinShares, Frank Spiteri.

ETP, czyli inaczej certyfikaty strukturyzowane, to instrumenty finansowe, których zachowanie jest uzależnione od zmiany notowań instrumentu bazowego, w tym przypadku Litecoina. Instrument tego typu może odzwierciedlać cenę bazowego aktywa w stosunku 1:1 lub na zasadach ustalonych przez emitenta.

CoinShares zaobserwował znaczący wzros tpopytu inwestorów na produkty inwestycyjne aktywów cyfrowych poza samym bitcoinem. CoinShares śledzi zmiany nastrojów inwestorów poprzez napływy i odpływy w popularnych produktach inwestycyjnych aktywów cyfrowych i zaobserwował wzrost napływów do szerszego zakresu kryptowalut w miarę pojawiania się na rynku nowych produktów inwestycyjnych. CoinShares zamierza dodać szereg nowych produktów do swojej platformy w nadchodzącym roku, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu inwestorów.

LITE depcze po piętach naszych premier produktów Bitcoin i Ethereum w 2021 roku i będzie korzystać z tej samej solidnej i przejrzystej struktury wspieranego fizycznie instrumentu. Jesteśmy podekscytowani, że możemy dodać ekspozycję na tak dobrze przyjętą i szeroko handlowaną kryptowalutę do naszej nowej linii ofertowej – komentował Townsed Lansing, dyrektor ds. produktu.

Produkty inwestycyjne CoinShares zapewniają ekspozycję na BTC, ETH oraz od teraz także na LTC i są dostępne dla kwalifikujących się inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych w całej Europie. Grupa CoinShares weszła na giełdę 11 marca 2021 r.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy brent | bitcoina | funt szterling | notowania cd projekt | kryptowaluty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here