Naga MarketsLitecoin hitem inwestycyjnym. Charlie Lee tłumaczy, dlaczego "srebro internetu" nagle zyskuje na wartościWedług danych CryptoSlate, podczas gdy bitcoin wzrósł o 25 proc. w ciągu ostatnich siedmiu dni, ether, XRP, Cardano i inne czołowe altcoiny odnotowały tylko 10-procentowe wzrosty. Z grona altcoinów jedynie litecoin (LTC) wydaje się być wielkim zwycięzcą tego wyścigu. Charlie Lee, założyciel kryptowaluty i jeden z pierwszych użytkowników bitcoina, wyjaśnił niedawno, dlaczego tak się dzieje.

  • Na rynku altcoinów widać wzrosty, ale nie tak duże, jak w przypadku BTC. 
  • Liderem byczego rynku “altów” wydaje się być litecoin. Jego twórca wypowiedział się nt. tego, dlaczego tak się dzieje.

Litecoin rośnie, ale właściwie z jakiego powodu?

Litecoin kosztuje dziś 102 USD, czyli 25 proc. więcej niż 7 dni temu. Jego twórca, Charlie Lee, niedawno opublikował tweet, który zyskał dużą popularność na Twitterze. Wyjaśnił to, dlaczego jego kryptowaluta zyskuje na wartości.

Te artykuły również Cię zainteresują
Lee podkreślił, że litecoin ma dużą płynność w porównaniu do innych altcoinów ze względu na powszechne wsparcie giełd, jest też dostępny za pośrednictwem  bitomatów.

Litecoin ma też wsparcie instytucjonalne za pośrednictwem narzędzi inwestycyjnych Grayscale.

Ponadto, jak sugeruje Lee, sieć LTC cechuje się niskimi opłatami. Do tego przelewy w LTC są stosunkowo szybkie w porównaniu do tych bitcoina. Możliwe, że jest też wartościowy w oczach inwestorów, bowiem jest jedną z najdłużej działających kryptowalut rynku.

Wydaje się, że LTC również korzysta na tym, że jest dostępny w usłudze sprzedaży detalicznej, jaką oferuje PayPal.

Inwestorzy chcą cyfrowego srebra

Analitycy zauważają też “upodobanie inwestorów detalicznych do litecoina”. Nadal część rynku uważa, że LTC to cyfrowe srebro, podczas gdy BTC można porównać do złota. Po drugie część inwestorów jest zdania, że skoro ltecoin jest tańszy od BTC w przeliczeniu na jednostkę, może być lepszą inwestycją niż bitcoin.

Warto dodać, że LTC jest też swojego rodzaju poligonem doświadczalnym dla bitcoina. To w ramach blockchaina tej cyfrowej waluty testuje się pewne innowacyjne rozwiązania dot. skalowalności czy anonimowości sieci.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here