Naga MarketsWszystko wskazuje na to, że kończący się tydzień będzie kolejnym, piątym już z rzędu wzrostowym tygodniem dla Bitcoina. Ostatni raz z taką sytuacją mieliśmy do czynienia… w pierwszej połowie tego roku. Wówczas BTC kontynuowało wzrosty przez osiem kolejnych tygodni. Na wzrostach najpopularniejszej kryptowaluty korzysta również Litecoin. W parze z Bitcoinem często porównywany jest do dwóch najpopularniejszych metali szlachetnych – srebra i złota. Młodszy brat BTC utworzył dziś historyczny szczyt na poziomie 81 USD. 


Litecoin

Nowe all time high na jakimkolwiek coinie zazwyczaj jest szeroko komentowane i jak zwykle – ciepło przyjmowane. Posiadacze LTC mogą zaliczyć ten tydzień do udanych. Kryptowaluta od poniedziałku do niepokonanego na chwilę obecną szczytu zyskała ponad 36%.

To już drugi z rzędu tak udany tydzień Litecoina, w drugiej części sierpnia LTC zyskało 35,8%. Nic jednak nie pobije miesięcznej stopy zwrotu, która w sierpniu przekroczyła 73%!

Litecoin reaguje na tweet swojego twórcy, Charliego Lee:

Z punktu widzenia techniki, Litecoin wczesnym piątkowym popołudniem tworzy formację trójkąta. Z technicznego punktu widzenia dopiero jej wybicie będzie sygnałem kontynuacji bądź przerwania obecnej tendencji i korekty. W przypadku byczego rozwiązania obecnej sytuacji na wykresie, zasięg formacji sięga okolic 83 USD. Na tyle blisko ostatniego maksimum by móc doprowadzić do pojawienia się kolejnej formacji – podwójnego szczytu.

W razie oznak słabości ze strony kupujących właśnie w tym miejscu, spekulujący na LTC mogą rozważyć wyjście z longów lub nawet krótką sprzedaż Litecoina. Ze względu jednak na dość silny trend i krótkie korekty LTC/USD niedźwiedzi scenariusz jest mało prawdopodobny.

Bitcoin

Również i Bitcoin notuje dziś kolejne historyczne szczyty. Najpopularniejsza z kryptowalut przekracza dziś barierę $4800 i wydaje się kwestią czasu test okolic $5000. Bitcoin wyraźnie zyskał na wzroście napięcia wokół Półwyspu Koreańskiego. Największe giełdy w Japonii i Korei Południowej generują bowiem około 25% całego wolumenu BTC. Problemy w regionie oznaczają, że duża część inwestorów zwraca się w kierunku bezpiecznych, zdecentralizowanych walut takich jak Bitcoin.

Na wykresie BTC dostrzegamy przełamanie kluczowego dotychczas oporu w rejonie $4450. Obecnie poziom ten stanowi solidne wsparcie nad którym znajduje się druga, lokalna strefa w okolicy $4650. Spekulujący na BTC mogą ustawić pod nią swoje stop lossy gdyż będzie to pierwsza strefa o którą rozegra się większa walka popytu z podażą.

Ethereum

Byki nie opuszczają również Ethereum. Nazywane czasem Bitcoinem 2.0 ETH pozostaje w silnym trendzie wzrostowym od połowy lipca tego roku. Od sierpnia ETH/USD pozostaje w górnej części wstęgi Bollingera, nieznacznie korygując co kilka dni.

Ethereum po świetnym miesiącu dociera do krytycznych okolic $400. Poprzedni all time high stanowić będzie najprawdopodobniej solidny opór dla dalszych wzrostów. Rośnie więc ryzyko głębszej korekty. Taką można nazwać cofnięcie się ETH/USD do okolic $325 i test znajdującego się tam wsparcia. Gdyby jednak doszło do byczego wybicia zaznaczonej strefy, wówczas droga do kolejnych równych poziomów zostanie otwarta.

Ethereum Classic

Młodszy brat Ethereum dziś zyskuje ponad 23%. Jeszcze w sierpniu doszło do byczego wybicia trójkąta jaki rysował się na wykresie dziennym ETC/USD. Para aż do dzisiaj dość mozolnie kontynuowała ruch w górę. Zasięg wybitej formacji sięga okolic $25.75. Najbliższe wsparcie w okolicach $16.50.

Ripple

XRP jest kolejnym przykładem siły popytu na kryptowalutach. W parze z dolarem amerykańskim zyskuje dziś około 7,5% konsolidując jednak tuż nad poziomem $0,2500. Formacja trójkąta jaka jest tam budowana może prowadzić do dalszych wzrostów pod warunkiem byczego wybicia w dalszej części miesiąca. Aby jednak być pewnym tego, że Ripple rzeczywiście buduje na wykresie trójkąt, okolice $0,2500 muszą być jeszcze przetestowane przynajmniej raz.

Najbliższe strefy oporu ważne dla spekulujących Ripple to okolice $0,2830 oraz $0,2950. Wsparciem pozostaje dolne ograniczenie potencjalnej formacji trójkąta na poziomie $0,2500


Wszystkimi analizowanymi kryptowalutami można handlować na platformie eToro. Dzięki jej społecznościowemu charakterowi jesteśmy w stanie księgować zyski z tradingu nie spędzając chwili przy komputerze. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami związanymi z social tradingiem>>>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSierpniowe NFP najniżej od pół roku. Słaby raport ciosem dla dolara!
Następny artykułEURUSD i EURGBP z potencjałem dalszych spadków
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here