Naga MarketsPo bardzo burzliwym roku 2018, kiedy to z rynku kryptowalut zniknęło ponad 770 miliardów dolarów, w roku bieżącym większość głównych kryptowalut powróciła do wzrostów – głównie dzięki nadchodzącym kluczowym wydarzeniom, takim jak choćby “halving”. Jedna z nich w szczególności stoi na czele zwyżek w bieżącym roku i ku zaskoczeniu nie jest to ta największa i najpopularniejsza kryptowaluta – Bitcoin. Mowa o Litecoin, który wzrósł w tym roku o prawie 370%, i o którym część analityków twierdzi, że to dopiero początek.

W tym artykule wyjaśniamy, czym jest Litecoin “halving”, dlaczego jest tak ekscytującym wydarzeniem dla krypto-społeczności i jak można uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu, zaczynając właśnie dziś!

Halving Litecoina

Zaznacz koniecznie datę 5 sierpnia 2019 r. w swoim kalendarzu, ponieważ tego dnia zmniejszy się o połowę ilość wykopywanego Litecoina w kolejnych blokach. Oznacza to, że wydobywający tą kryptowalutę, którzy “wykopią” blok zostaną nagrodzeni 12,5 litecoinami, zamiast obecnych 25 litecoinów.

Wydarzenie to – znane jako “halving” – ma miejsce co 840 000 wydobytych bloków, co odpowiada mniej więcej okresowi wynoszącemu 4 lata. Ostatni raz wspomniane wydarzenie spowodowało, że Litecoin zyskał około 60% swojej wcześniejszej wartości.

Teoria głosi, że zmniejszenie podaży Litecoinów podniesie cenę przy jednoczesnym zachowaniu wartości waluty. Zbliżające się wydarzenie “halving” wywołało prawdziwy szał w cenie Litecoina, co przedstawi dalsza część artykułu.

Jak handlować podczas halvingu Litecoina

Jednym z powodów, dla których część traderów gustuje w handlu na kryptowalutach, jest ogromna zmienność cen i wahania, jakie może wywołać rynek. Wystarczy spojrzeć na tygodniowe notowania ceny Litecoina w stosunku do dolara amerykańskiego (LTC/USD), aby zobaczyć, jak bardzo jest ona zmienna:

Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme EditionLTCUSD, wykres tygodniowy – Zakres danych: od 23 października 2011 do 3 lipca 2019, sporządzony dnia 3 lipca 2019, o godz. 12:01 BST. – Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Ponieważ coraz więcej uczestników jest obecnie aktywnie zaangażowanych w handel na Litecoin, zmienność rynku wzrosła. Wraz ze zbliżającym się “halvingiem”, niektórzy traderzy i inwestorzy zaczęli już zajmować pozycję, pomagając Litecoinowi zanotować wzrost o 370%. Niektórzy powiedzieliby, że już dawno temu, po historycznej załamaniu w latach 2017-2018, należało się liczyć ze wzrostem cen. Jednak ostatni ruch cen LTCUSD wyraźniej pokazuje obecność popytu:

Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, LTCUSD, wykres dzienny – Zakres danych: od 3 grudnia 2018 do 3 lipca 2019,sporządzony dnia 3 lipca 2019, o godz. 12:06 BST. – Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Powyższy wykres dzienny pokazuje notowania cen CFD LTCUSD. Kontrakty CFD na kryptowaluty lub kontrakty na różnicę pozwalają inwestorom spekulować na cenie kryptowaluty bez posiadania tego instrumentu bazowego. Ta forma spekulacji pozwala traderom otwierać pozycje długie lub krótkie.

Kryptowaluty, które są przedmiotem obrotu w stosunku do EUR, takie jak LTCEUR, mogą być również handlowane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Poniższy wykres LTCEUR jest bardzo podobny do wcześniejszego wykresu LTCUSD, co oznacza, że inwestorzy mogą stosować te same umiejętności analizy technicznej na obu rynkach.

Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, LTCEUR, wykres dzienny – Zakres danych: od 3 grudnia 2018 do 3 lipca 2019, sporządzony dnia 3 lipca 2019, o godz. 12:010 BST. – Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Czerwona falista linia na powyższym wykresie dziennym CFD LTCEUR to 50-dniowa średnia krocząca. Ten wskaźnik – który jest bezpłatny na platformie Admiral Markets MetaTrader – pomaga traderom analizować trend na rynku.

Wzrost średniej ruchomej wskazuje, że średnio ceny rosną. Oznacza to, że więcej osób kupuje niż sprzedaje. Daje to inwestorom wyjątkową przewagę w grze kierunku trendów.

  • Jeśli cena może pozostać powyżej średniej ruchomej, oznacza to, że kupujący kontrolują rynek i umożliwiają otwarcie długich pozycji.
  • Jeśli cena spadnie poniżej średniej ruchomej, oznacza to, że sprzedający mogą przejąć kontrolę i sugerować możliwość otwarcia krótkich pozycji.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here