Naga MarketsLitecoin Foundation ogłosiło partnerstwo z Bibox Exchange i firmą z rynku blockchain, Ternio, w celu udostępnienia na rynek fizycznej karty debetowej opartej na kryptowalucie. Dowiadujemy się tego z postu na blogu z dn. 18 czerwca.

Zgodnie z postem, firmy wspólnie wprowadzą na rynek kartę debetową kryptowaluty. Ma ona być wydana pod nazwą „BlockCard” i rzekomo umożliwi użytkownikom wydawanie m.in. litecoinów zarówno w Internecie, jak i w fizycznych punktach handlowych na całym świecie.

Jak ma to działać?

W ramach projektu Bibox Exchange będzie pełniło funkcję depozytariusza funduszy użytkowników i wykorzysta w tym celu ponad 200 mln USD wolumenu transakcji kryptowalutowych. Ternio zapewni dedykowaną platformę. Litecoin Foundation i Bibox Exchange zintegrują kartę bezpośrednio z portfelem LoafWallet firmy Bibox Exchange i oficjalnym portfelem Litecoin.

„Jest to dla nas ekscytujące partnerstwo, ponieważ przyczynia się do realizacji misji Litecoin Foundation polegającej na tworzeniu większej liczby przypadków wykorzystania litecoina w codziennym życiu. Wykorzystanie platformy BlockCard Ternio z silnikiem giełdy Bibox daje posiadaczom litecoinów niezrównany dostęp do korzystania z LTC u handlowców na całym świecie”

-pisze fundacja.

Inne karty

Litecoin Foundation dołącza w ten sposób do kilku innych graczy branżowych, którzy wprowadzili już na rynek karty debetowe oparte na cyfrowej walucie.

Niedawno amerykańska giełda kryptowalut Coinbase uruchomiła kartę debetową Visa w sześciu kolejnych krajach europejskich. Wcześniej usługa działała już w Wielkiej Brytanii. Nowa oferta Coinbase pozwala użytkownikom na wydawanie kryptowalut w każdym miejscu, gdzie przyjmowane są karty marki Visa.

To nie wszystko. Warto wymienić też nową usługę Crypterium. Ze strony internetowej firmy dowiadujemy się:

„Karta Crypterium to przedpłacowa karta debetowa UnionPay. Obecnie blisko 23 miliony handlowców jest podłączonych do sieci UnionPay w ponad 175 krajach”.

Karta może być używana wszędzie tam, gdzie akceptowane są usługi UnionPay:

„W przeciwieństwie do innych graczy na rynku, zdecydowaliśmy się na UnionPay jako procesor [płatności przy użyciu] kart, ponieważ to jedyny [tego typu podmiot], który gwarantuje globalny zasięg. Visa i MasterCard działają w [konkretnych] regionach: Wielkiej Brytanii, Europie Środkowej, Stanach Zjednoczonych itp.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here