Naga MarketsLitecoin (LTC) jest internetową walutą peer-to-peer, pozwalającą na natychmiastowe i tanie przesyłanie pieniędzy na całym świecie. Kryptowaluta jest otwarto-źródłowym i w pełni zdecentralizowanym systemem transakcyjnym, nie posiadającym żadnych administratorów. W ostatnim czasie spadła fala krytyki na Litecoina, jakoby był to martwy projekt pod względem innowacyjności. Jednak Charlie Lee, twórca tej kryptowaluty przeszedł do ofensywy broniąc swojego projektu na mediach społecznościowych.


Coraz częstsza krytyka zawierająca liczne mity dotyczące Litecoina zmusiła Lee do sprostowania niektórych pogłosek. W dzisiejszym tweecie napisał:

– Niedawno zostały podjęte skoordynowane działania przeciwko Litecoinowi, mające na celu powstrzymanie wzrostu cen. Uważam, że jest to celowe działanie ludzi/funduszy, którzy grają na spadki tej kryptowaluty i chcą zarobić lub przez ludzi, którzy postrzegają LTC jako zagrożenie. Chcę rozwiać te pogłoski i pokazać, dlaczego akurat ta wirtualna waluta ma ogromną wartość i potencjał.

Ostatnie tygodnie nie sprzyjają kryptowalutom, a LTC podąża za resztą rynku. Jednak na tle rynku wypada dość stabilnie, tracąc nieznacznie na wartości w ostatnim miesiącu. Lee zauważa, iż pomimo rozprzestrzeniania się wielu innych kryptowalut, sieć Litecoin pozostaje wyjątkowa.

Zobacz również: O 500% wrosła liczba ataków związanych z potajemnym kopaniem kryptowalut

W ubiegłym tygodniu ceny LTC oscylowały między szczytem 58.44 USD, a lokalnym minimum wynoszącym około 47.67 USD. Wolumen obrotów był skromny, lecz stały na poziomie około 300 milionów dolarów w ciągu doby.

coinmarketcap.com

LTC to istotna wirtualna moneta dla wielu giełd i zawiera parowanie, które pozwala na łatwy zakup i sprzedaż innych kryptowalut. Z kolei Litecoin Lightning Network jest postrzegane jako uzupełnienie sieci Bitcoina.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSantander BM obniża cenę docelową dla KGHMu
Następny artykułO wykresach ani słowa: NZD/USD, Złoto, CHF/JPY
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here