Naga MarketsZaczęło się wielkie odliczanie do pierwszego w historii hard forka Litecoina. Z podziałem sieci (forkiem) mieliśmy wielokrotnie do czynienia w przypadku Bitcoina. Powstałe w wyniku takiego podziału Bitcoin Cash czy Bitcoin Gold żyją już własnym życiem zyskując coraz większą popularność wśród społeczności. Czy tak samo będzie w przypadku Litecoin Cash? 


Koniecznie przeczytaj: Twórca Litecoin: Fork LTC to scam!


Litecoin jest szóstą pod względem kapitalizacji kryptowalutą na rynku – wycena wszystkich LTC pozostających w obrocie przekracza 8,6 mld USD. Posiadacze Litecoina w wyniku podziału sieci otrzymają 10 Litecoin Cash za każdą posiadaną monetę – nic dziwnego, że zainteresowanie forkiem rośnie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Litecoin Cash – co nowego? 

Stary Litecoin korzysta z Scrypt, Litecoin Cash do zabezpieczania sieci ma natomiast korzystać z tego samego algorytmu co Bitcoin czyli SHA256. Pozwoli to między innymi na wykorzystanie starszych wersji koparek kryptowalut, które nie są w stanie poradzić sobie z obecną trudnością bloków BTC. Jednocześnie wydobycie jednego bloku nowej wersji Litecona będzie trwać zaledwie 2,5 minuty – czterokrotnie krócej niż w przypadku Bitcoina. Pozwoli to na znacznie szybsze niż w przypadku BTC akceptowanie transakcji.

Litecoin Cash będzie dodatkowo znacznie tańszy niż obecna wersja kryptowaluty. Nawet 90% niższe prowizje mają sprawić, że powstały w wyniku podziału sieci token szybko przegoni pod względem popularności Litecoina.

Jak zdobyć nową wersję Litecoina?

Według wyliczeń fork ma nastąpić już w poniedziałek, 19 lutego o godzinie 2:00 UTC. Warto jednak pamiętać, że ostateczny moment podziału może się różnić od wstępnych ustaleń. Wiemy na pewno, że nastąpi on dokładnie po wydobyciu bloku numer 1371111. To kiedy to nastąpi zależy od mocy obliczeniowej całej sieci.

Aby odebrać swój Litecoin Cash należy poczekać na podział sieci. Po nim warto przesłać posiadane LTC na nowy adres portfela, który wcześniej zostanie udostępniony na oficjalnej stronie zespołu Litecoin Cash. Po użyciu swojego klucza prywatnego dla starego adresu nowe LTC zostanie automatycznie przydzielone do nowego adresu. Przed forkiem warto śledzić doniesienia dotyczące podziału na oficjalnym profilu na Twiterze oraz Telegramie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Wow radze redaktorowi subskrybowac konto tworcy litecoina, moze wowczas by przeczytal, ze ten fork jest nieoficjalny i ogolnie to scam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here