Naga MarketsZaledwie wczoraj informowaliśmy, że Litecoin – jeden z najstarszych konkurentów Bitcoina – wzrastał w trakcie jednej sesji o 30% i rozrysowywał nowe rekordowe szczyty pod pułapem $200. Ostatecznie poniedziałkowa sesja przyniosła pokonanie okrągłego poziomu, a wtorek jeszcze dynamiczniejszą aprecjację popularnego LTC.


Kapitalizacja powyżej $15 miliardów dolarów zapewnia Litecoinowi czwartą pozycję w świecie kryptowalut

Ostatnie dynamiczne ruchy wzrostowe Litecoina spowodowały, że nie tylko pokonał pułap $300 na luksemburskiej giełdzie Bitstamp, ale jednocześnie znacznie powiększył swoją rynkową kapitalizację. Ta wynosi już ponad $15 miliardów, dzięki czemu LTC wyprzedził IOTA ($13 miliardów) na liście największych kryptograficznych tokenów:

Źródło: Coinmarketcap

Po najsilniejszych historycznych wzrostach poniedziałkowych, ostatnie 24 godziny przynoszą łączną aprecjację w zakresie 80%. Jako ciekawostkę warto podać, że Litecoin w tym momencie jest warty więcej niż cały rynek kryptowalut jeszcze rok temu.

Notowania LTCUSD dzięki Tradingview

Spotkaj się z ekspertami kryptowalutowymi w Krakowie, podczas FxCuffs 2018. Zarezerwuj bezpłatną wejściówkę lub kup bilety na konferencję 16-17 marca!

Twórca Litecoina ostrzega… przed jego zakupem

Pomimo ogromnej presji zakupowej na Litecoin, twórca kryptowaluty, Charlie Lee, stara się łagodzić entuzjazm i ostrzega przed rynkiem niedźwiedzia: „Przepraszam, że psuję zabawę, muszę jednak zareagować. Kupowanie LTC jest ekstremalnie ryzykowne. Spodziewa się, że będziemy mieli wieloletni rynek niedźwiedzia, dokładnie taki sam jak wtedy gdy LTC tracił 90% wartości ($48 do $4). Jeżeli nie będziesz więc stanie pogodzić się ze spadkiem ceny do $20, nie kupuj Litecoina” – czytaliśmy na Twitterze.

Zdaniem części ekspertów kryptowalutowych powodem ostatnich wzrostów są częste wystąpienia medialne Charliego Lee w związku z wprowadzeniem przez CBOE kontraktów terminowych na Bitcoina. Lee będący twórcą LTC korzysta z każdego wywiadu, aby wspomnieć o Litecoinie – który oferuje obecnie zdecydowanie krótszy czas realizacji transakcji oraz mniejsze prowizje niż Bitcoin (w niedzielę w jego przypadku średnia wartość prowizji wynosiła około $20).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here