Naga MarketsCena Litecoina wzrosła w trakcie poniedziałkowego handlu o 18,77 proc., powiększając w ten sposób zasięg trwającej od września aprecjacji do 77,28 proc. Licząc natomiast od marcowych dołków, cena LTC wzrosła już o ponad 195 proc. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że wczorajsze wzrosty były największą dzienną aprecjacją od początku kwietnia 2019 r.

  • Cena LTC wzrosła w poniedziałek o niemal 19 proc.
  • Cena LTC wzrosła od września o ponad 77 proc.
  • Cena LTC wzrosła od połowy marca br. o ponad 195 proc.
  • Litecoin wyprzedził BCH pod względem market cap

LTC najwyżej od lutego

Tak znaczy wzrost sprawił, że notowania LTC wybiły powyżej technicznego oporu w wysokości 67,50 USD i znalazły się na najwyższym poziomie od drugiej połowy lutego br. Z czysto technicznego punktu widzenia moglibyśmy oczekiwać, że w przypadku kontynuacji obecnej tendencji, cena Litecoina wzrośnie w najbliższym czasie nawet powyżej 83 USD.

Litecoin wart więcej niż Bitcoin Cash

Wczorajsze, niezwykle dynamiczne wzrosty sprawiły także, że Litecoin awansował w rankingu największych kryptowalut pod względem kapitalizacji. Wartość rynkowa wszystkich dostępnych obecnie w obiegu LTC wynosi obecnie ponad 4,828 mld USD, co sprawiło, że cyfrowe srebro wyprzedziło Bitcoin Cash’a i awansowało na 6. miejsce.

Źródło: coinmarketcap.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania złota zakończyły sesję neutralnie
Następny artykułKurs platyny testuje opór
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here