Naga MarketsPierwsze raporty dotyczące wolumenu w listopadzie u podmiotów umożliwiających handel na rynku walutowym nie wskazują na wielkie zmiany. Jeden z nich może pochwalić się naprawdę imponującym wzrostem, u pozostałych natomiast wykres obrotu prezentuje się dość płasko w porównaniu do października.

FXSpotStream

Średni dzienny wolumen (ADV) jaki udało się wygenerować w listopadzie osiągnął poziom 22,1 mld USD. Był on wyższy o 11% od wyniku z października (19,9 mld USD), a dodatkowo to drugi, najwyższy odczyt w tym roku, a trzeci w całej historii. Rekordowy ADV odnotowano we wrześniu i wtedy osiągnął on poziom 23,9 mld USD.

W ujęciu rocznym wolumen ADV był natomiast niższy o 1%, a wygenerowano go przy 22 dniach handlowych w listopadzie. Z kolei całkowity wolumen uplasował się na poziomie 485,42 mld USD.

NEX Group

W ujęciu miesięcznym średni dzienny wolumen (ADV) na rynku spot FX wzrósł w listopadzie jedynie o 2%, do poziomu 82,3 mld USD. Spory spadek widoczny jest natomiast kiedy spojrzymy na dane w ujęciu rocznym.

W listopadzie 2016, wolumen ADV uplasował się na 107,5 mld USD, a zatem był wyższy o 23% od tego jaki wygenerowano w tym samym miesiącu obecnego roku.

FastMatch

W FastMatch widać niewielkie spowolnienie jeśli chodzi o wolumen ADV, był on bowiem niższy o 1% od tego jaki udało się wygenerować w październiku i ostatecznie uplasował się na poziomie $17,8 mld.

Dostęp do rynku spot oferuje Admiral Markets

Z kolei wolumen całkowity osiągnął poziom 391 mld USD. W ujęciu miesięcznym był niższy o 1,4%, natomiast w stosunku rok do roku liczba ta jest wyższa o 4%.

GTX (GAIN Capital)

Raport opublikowany przez instytucjonalne ramię GAIN Capital jakim jest GTX wskazuje w listopadzie na średni dzienny wolumen o wielkości 14,6 mld USD. Liczba ta jest niższa o 1% w stosunku do poprzedniego miesiąca, natomiast w ujęciu rocznym wskazuje na 2-procentowy wzrost.

Całkowity wolumen wyniósł $320,5 mld. Podobnie jak w przypadku wolumenu ADV, tu również w ujęciu rocznym widać 2% wzrost, a w stosunku miesiąc do miesiąca 1-procentowy spadek.


Pozostałe raporty nt. wolumenu znajdziesz w dziale Forex B2B –> Raportytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here