Naga Marketswolumen brokerzyZapraszamy Was serdecznie na comiesięczne podsumowanie wolumenów największych brokerów. Dzisiaj i jutro w jednym miejscu zbieramy informacje o podmiotach generujących największe obroty na światowych rynkach walutowych. Październik okazał się dla wielu z nich rekordowy – wszystko za sprawą wzrastającej zmienności wywołanej przez dywergencję polityk monetarnych.

Ogromną rolę odegrał również 31 października, ostatni dzień handlowy. Właśnie wtedy bowiem prezes Banku Japonii – Haruhiko Kuroda – niepodziewanie poinformował o rozszerzeniu programu skupu aktywów przez BoJ co wywołało prawdziwą burzę na rynku.


Interactive Brokers

interactive-brokers-300Wywodzący się z USA broker detaliczny Interactive Brokers Group jako jeden z pierwszych opublikował w tym miesiącu wyniki z październikowej działalności. Raport pokazuje kolejny wzrost aktywności handlowej w porównaniu do wcześniejszych okresów.

Po silnych wynikach wrześniowych można było się spodziewać spłaszczenia wolumenów w październiku. Zeszły miesiąc był jednak kontynuacją trendu, pozwalając odbić się od niezadowalających rezultatów z okresu wakacyjnego.

Przedsiębiorstwo raportowało średnio 680 tysięcy dziennych transakcji przynoszących przychód (DARTs) co jest rezultatem o 18% wyższym od wrześniowego (577tys.) oraz o 33% od października 2013.

Click365

Poniższa tabela prezentuje wolumeny handlowe Click365 na poszczególnych parach i zmianę procentową w ujęciu miesięcznym oraz rocznym. Wyraźny wzrost aktywności widoczny jest między innymi na parach USD/JPY oraz AUD/JPY. Średnia dzienna liczba kontraktów wyniosła natomiast 176 036:

Wolumeny Click365 dla poszczególnych par walutowych

GMO Click

Największy broker świata GMO CLICK wchodzi do EuropyLider japońskiego rynku brokerskiego – GMO Click Securities – opublikował wczoraj raport ze swojej październikowej działalności. Czytamy w nim, że wolumeny mdm (miesiąc do miesiąca) wygenerowane przez platformę FXNeo osiągnęły najwyższy poziom w historii spółki.

Październik przyniósł wzrost wolumenów o 28% co oznacza, że ostatecznie uplasowały się one na poziomie 1.01 biliona dolarów! W ujęciu rokrocznym oznacza to skok o 94%. Powodem była między innymi drastyczna zwyżka ilości nowych klientów. W samym tylko październiku przybyło ich 5 tysięcy (+1.4% co jest naprawdę dobrym rezultatem).

Armada Markets

armada logoZgodnie z oświadczeniem brokera Armada Markets, październikowe wolumeny wyniosły 23.3 mld USD, co przekłada się na wynik o 14% lepszy w porównaniu do września i o 103% lepszy w stosunku do października 2013. Głównymi czynnikami odpowiadającymi za niemały sukces estońskiego podmiotu jest ogólny wzrost zmienności na rynkach finansowych oraz duży wzrost liczby klientów z ternu Azji i Pacyfiku.

Armada podała również wyniki finansowe za cały trzeci kwartał br., zysk netto wyniósł 680 tysięcy dolarów. Broker prognozuje, że w całym 2014 roku wypracuje czysty zysk na poziomie2.4-2.7 mln dolarów amerykańskich.

CME Group

CME-group-logoŚrednia dzienna liczba kontraktów futures oraz opcji CME Group wyniosła 983 620 co w ujęciu historycznym jest bardzo dobrym wynikiem. Nie wystarczyło to jednak, aby poprawić rekordowe rezultaty ze września. W ujęciu mdm obrót zmniejszył się o 11.3%, Kiedy na wynik popatrzymy jednak w skali rocznej wtedy jest lepszy o 50% w stosunku do października 2013.

Po skoku wrześniowych wolumenów o 72%, w październiku na aktywności handlowej klientów CME Group odbiła się przede wszystkim mniejsza zmienność na funcie brytyjskim. Powodem było wyciszenie po bardzo dynamicznych zmianach spowodowanych na walucie przez szkockie referendum.

Saxo Bank

Wywodzący się z Danii broker wielu klas aktywów – Saxo Banku –  na początku listopada informował, że wskaźnik ADV wzrósł o 17% z 14.6 mld USD do 17.1 mld. Ogólna wartość miesięcznych wolumenów zwiększyła się natomiast z 321 miliardów dolarów o 22% do 392 miliardów. Jest to najlepszy wynik w przypadku Saxo Bank od stycznia 2013.

Patrząc na wyniki październikowe w perspektywie rdr (rok do roku) widzimy, że rezultaty osiągane przez podmiot są jeszcze bardziej imponujące. Wzrost ADV r/r na poziomie 64% z 10.4 mld USD. Łaczny miesięczny wolumen zwiększył się o 65%.

ICE

IntercontinentalExchange-IncKonglomerat giełd i izb rozrachunkowych – ICE – na początku listopada opublikował wyniki ze swojej październikowej działalności. O ile wartość wolumenu w ujęciu rocznym zwiększyła się o imponujące 117%, to w skali miesięcznej spółka zanotowała spadek o 12%.

Ogólny wskaźnik ADV biorący pod uwagę kontrakty futures, opcje dla indeksu amerykańskiego dolara (DXY) i rynek walutowy wyniósł 44 tysiące kontraktów – we wrześniu było to natomiast50 tysięcy. Niekorzystnie plasuje się również ADV rdd (rok do obecnej daty), który w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym zniżył się o 23%.


Część druga pojawi się już jutro, również w godzinach przedpołudniowych. Serdecznie zapraszamy!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here