Naga MarketsJohn McAfee, ekscentryczny milioner oraz twórca popularnego systemu antywirusowego poinformował 20 grudnia na Twitterze, że codziennie będzie publikował rekomendację dotyczącą inwestycji w jedną z tysięcy alternatywnych kryptowalut lub ICO. Pierwsza z monet, którą polecał to Electroneum (21 grudnia).

Portal Comparic.pl ma zamiar śledzić rekomendacje McAfee’go i informować o nich naszych Czytelników.„Zaczynając od jutra, będę dziennie omawiał jeden, unikatowy altcoin. Większość z 2 tysięcy moment to śmieci albo oszustwo. Przeczytałem praktycznie każdy whitepaper. Będę informował, w które jestem zaangażowany, na większości nie mam jednak pozycji. Kryptowaluty zmienią świat i możesz wesprzeć tę zmianę” – informuje McAffe na Twitterze.

Warto przypomnieć, że popularny milioner stwierdził w połowie listopada, że jego zdaniem Bitcoin w przeciągu następnych lat będzie wart $500 tysięcy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest tak pewny swojej tezy iżzamierza „zjeść własnego k****a w telewizji na żywo” jeżeli tak się nie stanie. W związku z przebiciem kolejnego ATH postanowił podwoić swój zakład do równego miliona dolarów amerykańskich.

Dlaczego akurat Electroneum?

Informacja na Twitterze odnośnie rekomendacji Electroneum znajduje się poniżej:

Electroneum to kryptowaluta, w której ICO udział wzięło 110 tysięcy osób, obecnie posiada 400 tysięcy użytkowników. Według danych Google Analytics ludzie o 20% częściej szukali informacji o Electroneum niż o Monero. Zdaniem McAfee’go okazyjna jest również cena wynosząca w momencie publikacji jego rekomendacji $0,08.

O Electroneum na jeden z grup Facebookowych pisał również Marcin Wenus, redaktor naczelny Comparic.pl. Rekomendacja wydana przez McAfee’ego spowodowała oczywiście skok ceny, ten w przeciągu 24 godzin wyniósł kilkanaście procent. Kapitalizacja rynku ETN oraz obecna cena prezentują się następująco:

Coinmarketcap.com

Kolejne propozycje kryptowalutowe prezentowane przez Johna McAfee będą pojawiały się pod tagiem „McAfee rekomenduje”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here