Naga Markets

Lisk – co to jest?

Kryptowaluta Lisk (LSK) utworzono na początku 2016-go roku jako alternatywę dla bardziej rozpowszechnionego już Ethereum, a sieć Lisk ruszyła 24-go maja 2016. Deweloperzy mogą dzięki Lisk tworzyć aplikacje oparte na blockchaine przy użyciu bardzo popularnego języka programowania jakim jest JavaScript.Lisk cena

Notowania Lisk:


Założycielami Lisk są Max Kordek oraz Oliver Beddows . Nad projektem pracuje także dwóch polskich programistów, a mianowicie Maciej Bar oraz Mariusz Serek.

Lisk działa jako fundacja założona w Szwajcarii. Dlaczego akurat Szwajcaria? Jej twórcy wymieniają ku temu trzy powody:

  • łatwe i szybkie założenie fundacji
  • wsparcie ze strony rządu oraz obiecujące perspektywy
  • bezpieczeństwo dla założycieli

Oficjalna strona projektu: https://lisk.io

Kod źródłowy: https://github.com/LiskHQ/lisk


Platforma Lisk

Lisk to platforma zdecentralizowanych aplikacji wykorzystujących technologię JavaScript oraz Node.js na łańcuchach bocznych. Stworzona aplikacja posiada własny Blockchain, który dysponuje połączeniem z głównym Blockchainem Lisk przechowywanym w bazie danych PostgreSQL.

Tego typu infrastruktura ma pomóc w uniknięciu problemów w przypadku błędów występujących w aplikacjach z uwagi na to, że nie mają one wpływu na główny blockchain Lisk, a jedynie na łańcuch boczny aplikacji. Ponadto za pomocą tego rozwiązania zapewniono większą skalowalność systemu w przyszłości.

Lisk SDK

Środowisko do tworzenia tworzenia zdecentralizowanych aplikacji w ekosystemie Lisk zawiera Lisk SDK (Software Development Kit). Ten zestaw narzędzi programistycznych został stworzony, by uczynić technologię Blockchain bardziej dostępną. Szczególny nacisk położony został w nim na wygodę użytkownika, wsparcie programisty oraz dogłębną dokumentację.

Cel projektu

Fundacja Lisk postawiła sobie za cel inspirowanie zarówno przedsiębiorców jak i deweloperów. Jej najbardziej wyniosłym celem jest wprowadzanie talentów do branży Blockchain, umożliwiając programistom budowanie zdecentralizowanej przyszłości dzięki SDK. W ten sposób będzie będzie łatwiej ludziom przenieść pomysł na produkt.

Alternatywne rozwiązania w większości opierają się na pojedynczym łańcuchu Blockchain lud są dostosowane do prywatnych bloków. Lisk ma zaoferować to co najlepsze z obu światów. Łańcuch główny Lisk zapewnia bowiem stabilność i bezpieczeństwo, a łańcuchy boczne dają nieograniczoną elastyczność. Dzięki temu Lisk daje oferuje programistom środowisko, w którym mają pełną kontrolę nad tworzeniem własnej sieci Blockchain jako łańcuch boczny, ale nie muszą przy tym mierzyć się ze złożonością tworzenia sieci Blockchain od zerwa.

Lisk mining

W przypadku Lisk nie ma zastosowania tradycyjna metoda kopania z użyciem mocy obliczeniowej procesorów CPU/GPU. Tworzeniem nowych bloków i wydobyciem LSK zajmują się aktywni delegaci. Żeby zostać aktywnym delegatem należy zdobyć wystarczająco dużo głosów społeczności i znaleźć się w rankingu top 101 wszystkich delegatów. Wartość danego głosu równa się ilości posiadanych na koncie tokenów LSK.

Jako, że to społeczność wybiera delegatów (zwanych poolami) wydobywających bloki na podstawie algorytmu konsensusu (DPoS) wywodzącego się z projektu Bitshares, ci dzielą się nagrodami za bloki z głosującymi.

Handel Liskiem

Handel kryptowalutą umożliwia m. in. giełda kryptowalut BitBay oraz Poloniex.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj