Naga Markets

świątynia w tureckim StambulePod koniec lipca Bank Centralny Republiki Tureckiej (CBRT) po raz siódmy nie zmienił stóp procentowych wbrew oczekiwaniom na podwyżki w obliczu inflacji i systematycznej deprecjacji tureckiej liry (TRY). Lira odzyskała chwilę równowagi po tym, jak zbliżyła się niebezpiecznie do poziomu 18.00 w stosunku do dolara amerykańskiego. Ekonomiści Commerzbanku uważają, że nie ma realnej ochrony przed kolejnym dużym ruchem wzrostowym na parze USD/TRY.

Nie ma realnej ochrony przed kolejnym dużym ruchem na USD/TRY – Commerzbank

W lipcu to było siódme posiedzenie z kolei, podczas którego bank centralny pozostawił stopy proc. bez zmian. Decyzja została podjęta mimo nacisków prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, który twierdzi, że wysokie stopy proc. wywołują inflację. Podczas wcześniejszych posiedzeń CTB obniżył główną stopę proc. o łącznie 400 pb.Zdaniem ekspertów z Commerzbanku wyrównany sezonowo deficyt na rachunku obrotów bieżących Turcji nieznacznie zmniejszył się z miesiąca na miesiąc (chociaż nadal odnotowuje szeroki deficyt w wysokości 3,3 mld USD w wartościach bezwzględnych).

Ważniejsze dla kursu walutowego jest dalszy odpływ netto zarówno po stronie portfela, jak i sektora bankowego – napisano w raporcie.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Dodano również, że wysiłki mające na celu przyciągnięcie kapitału zagranicznego poprzez obiecanie instrumentów chronionych przed walutami lub otwarcie lokalnego rynku obligacji miały niewielki wpływ.

To najprawdopodobniej odzwierciedla brak wiarygodności polityki i wiarygodności banku centralnego na szerszym poziomie wśród inwestorów. Co z kolei oznacza, że ​​nie ma realnej ochrony przed kolejnym dużym ruchem wzrostowym na USD/TRY – podsumowano.

XTB
Kurs USDTRY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDTRY na interwale dziennym, tradingview

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut 
Następny artykułUSA jak w maju 1974 i lutym 1980
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here