Naga MarketsNotowania pary walutowej USD/TRY mocno zyskiwały podczas piątkowej sesji, kiedy to pokonany został opór w okolicach 5,4900, a szczyt sesji wypadł w pobliżu poziomu 5,84. Za to osłabienie liry tureckiej uznaje się napięcia w stosunkach amerykańsko-tureckich.

W miniony czwartek, Donald Trump poinformował, iż należy uznać Wzgórza Golan jako należące do Izraela, co spotkało się ze sprzeciwem prezydenta Turcji Recepa Erdogada oraz tamtejszego szefa dyplomacji.

Z kolei początek obecnego tygodnia okazuje się łaskawszy dla tureckiej waluty, która próbuje odrobić straty z piątku. Jak widać na poniższym wykresie, lira turecka umacnia się do okolić 10-dniowej EMA. Kluczowe wsparcie horyzontalne znajdziemy natomiast w pobliżu poziomu 5,49 lub też na lini trendu biegnącej od tegorocznych minimów.

Dzisiejsze umocnienie TRY może być pokłosiem słów prezydenta Erdogana wypowiedzianych wczoraj podczas wiecu wyborczego: “Jeśli wysysasz zagraniczne waluty z rynku i angażujesz się w prowokacyjne działania, zapłacisz za to dużą cenę”.

Erdogan w swojej wypowiedzi odnosił się do piątkowego osłabienia liry, za które turecki regulator obwinia duże banki inwestycyjne. Jednym z oskarżonych w tej sprawie stał się bank JPMorgan Chase, którego rekomendacja sprzedaży TRY “wprowadzała w błąd i manipulowała”.

Kontynuacja trendu wzrostowego na parze USD/TRY może zaprowadzić jej kurs z powrotem do poziomów widzianych ostatnio w październiku 2018 roku. Bycze nastawienie na tym instrumencie pozostaje nienaruszone dopóki notowania utrzymują się ponad tegoroczną linią trendu.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

USD/TRY - wykres dzienny - 25 marca 2019
USD/TRY – wykres dzienny – 25 marca 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here