Naga MarketsTurecka lira w okresie Ramadanu zyskiwała wyraźnie zarówno do euro oraz dolara amerykańskiego. Przedstawiciele funduszu Solution One w związku z obchodami świąt krajów muzułmańskich zamykali swoją długą pozycje na euro-lirze, otwierając kolejną po rozrysowaniu dołków na wysokości 6,42 TRY. Więcej na ten temat w najnowszej odsłonie programu prowadzonego przez Tomasza Piwońskiego na antenie Comparic24.tv.


Kurs euro do liry (EUR/TRY) odbija od ważonego poziomu

Tomasz Piwoński, zarządzający funduszu Solution One oraz Hedger pozycji, Sebastian Król, w zeszło-piątkowe rozmowie poruszali tematy tureckiej liry, sytuacji na WIG20 oraz najnowszych doniesień z gospodarki amerykańskiej. W przypadku liry tureckiej informowali o domknięciu jednego oraz otwarciu kolejnego longa na EUR/TRY, po wcześniejszym umocnieniu się liry i spadkach pary walutowej na najniższe poziomy od początku kwietnia.

„Dlaczego otworzyliśmy longi? Chociaż wydawać by się mogło, że inflacja w Turcji została chwilowo poskromiona, a realne stopy procentowe są dodatnie (…) to całe umocnienie liry miało miejsce w trakcie świąt w Turcji. Te święta są bardzo długie, przez co okres lekkiego tradingu utrzymuje się przez cały tydzień. Po zakończeniu Ramadanu sytuacja wraca natomiast do normy” – komentuje Tomasz Piwoński z Solution One.

Decyzja o otwarciu longa na EUR/TRY przez fundusz została podjęta na podstawie założenia, że traderzy wykorzystując okres niższej płynności liry, postanowili zwiększyć jej wartość, aby następnie móc sprzedawać ją na korzystniejszych poziomach. Jak widać po wykresie, scenariusz został w pełni zrealizowany i lira po wcześniejszym odbiciu zaczęła tracić do euro (wzrost pary walutowej EUR/TRY).

kurs euro do liry
EUR/TRY na wykresie D1

Gdyby pod uwagę brać dodatkowo sytuację techniczną, to można zauważyć, że kurs euro do liry reagował w całkowicie nieprzypadkowym miejscu. Poziom 6,40 TRY pełnił bowiem rolę wsparcia/oporu nieprzerwanie od października zeszłego roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here