Naga MarketsNapis Cryptocurrency Excchange (Giełda Kryptowalut) a nad nim logo Bitcoin w kółkuGiełda kryptowalut Liquid wywodząca się z Japonii zyskała status jednorożca w związku z zamknięciem rundy finansowania serii C, dzięki której wycena wartości firmy przekroczyła 1 miliard dolarów.

Spółką macierzystą Liquid jest Quoine, globalny fintech licencjonowany przez Japońską Agencję Usług Finansowych (FSA).

Wraz z nowym finansowaniem i wyceną, Liquid staje się drugim jednorożcem (spółką osiągającą wycenę powyżej 1 mld dolarów) w japońskiej sferze technologicznej. Pierwsza firma znajdująca się w tym gronie to Preferred Networks, która jest wspierana m.in. przez Toyotę, Fanuc czy Hitachi.

Pierwsze zamknięcie serii C Liquid było podobno prowadzone przez amerykańską firmę inwestycyjną IDG Capital, która posiada udziały wśród największych startupów z branży krypto takich jak Coinbase czy Bitmain. Ponadto, Bitmain, największy producent koparek również brał udział w finansowaniu.

Fundusze na globalną ekspansję

Liquid została założona w 2014 r., a wcześniej była znana jako Quoine. Współzałożyciele, Mike Kayamori i Mario Gomez Lozada, zgromadzili ponad 20 milionów dolarów w poprzednich rundach od inwestorów, w tym Jafco Co. Im samym udało się zebrać poprzez ICO w 2017 roku 100 milionów dolarów.

Nowe fundusze mają zostać wykorzystane na globalną ekspansję, rozwój produktów oraz wejście na rynek tokenów STO. Finansowanie pojawia się w obliczu rosnącego optymizmu na myśl o tym, że zbliżająca się w zeszłym roku brutalna korekta na rynku kryptowalut dobiega końca.

Zobacz również: PlayWay na historycznych maksimach, kontynuuje trend wzrostowy

Firma Liquid posiada około 340 pracowników oraz biura w Japonii, Singapurze, Wietnamie i na Filipinach. Jednym z kluczowych komunikatów wysyłanych przez Liquid jest to, że publicznie opowiada się za regulacją rynku kryptowalut.

Coinmarketcap.com plasuje Liquid w okolicach 60. miejsca pod względem wielkości, z 58 milionami dolarów obrotu w ciągu ostatnich 24 godzin. Dla porównania, OKEx zajmuje pierwsze miejsce z blisko 2,9 miliardami dolarów – jednak koncentracja spółki na zgodności z regulacjami może być atrakcyjna dla inwestorów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here