Naga MarketsLipcowe rekomendacje DM BOŚ. Najwięcej mają zyskać AB, Asbis, Pekao i Alior Bank DM Banku Ochrony Środowiska w kończącym się dzisiaj miesiącu dokonał zmiany rekomendacji dla 8 spółek. Wśród nich znalazły się: Asbis, AB, Rafako, Mercator, Asseco Poland, Alior Bank, Bank Pekao oraz LiveChat. Poniżej szybkie spojrzenie na najciekawsze wyceny jakich zmian dokonano w lipcu.

Dystrybutorzy IT nadal z korzystną koniunkturą

„Na kursach dystrybutorów, pomimo mocnych wzrostów wyników, widzimy trend boczny, ale myślę, że mocne wyniki drugiego kwartału, podniesienie oczekiwań wobec całego roku oraz kolejna fala zakażeń i lockdown spowodują, że sentyment powróci. Nie zakładałbym, że to koniec wzrostów. W razie zakończenia pandemii również nie uważam, by jakakolwiek przecena była uzasadniona. Obie spółki są notowane na niewygórowanych wskaźnikach z dużym dyskontem do porównywalnych dystrybutorów IT notowanych za granicą” – stwierdził analityk DM BOŚ Jakub Viscardi w odniesieniu do spółek Asbis oraz AB.asbis
Asbis: obroty spadają w czasie spadkowej korekty, rosną przy odbiciu ceny

Rafako – jedyna rekomendacja sprzedaży

„Choć układ w postępowaniu restrukturyzacyjnym uprawomocnił się z końcem czerwca b.r., a na początku lipca b.r. Agencja Restrukturyzacji Przemysłu wydała decyzję o przyznaniu Rafako pomocy na restrukturyzację, to obecnie Spółkę czeka mozolny proces odbudowy portfela zamówień, naprawy relacji z dostawcami oraz spłata wierzycieli w ramach układu” – uzasadniono mocno obniżoną wycenę dla Rafako.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Mercator z wyceną przy 249 zł

„Wśród czynników sprzyjających Spółce dostrzegamy pojawienie się nowych mutacji wirusa SARS-CoV-2 oraz czasowe wstrzymania produkcji przez malezyjskich konkurentów. Jednakże każda następna fala infekcji wydaje się mniej groźna niż poprzednia, jeśli spojrzymy na dane dotyczące hospitalizacji i liczby zgonów, głównie za sprawą trwającej globalnie akcji szczepień. Oba te czynniki mogą spowolnić tempo spadku średniej ceny rękawic w nadchodzących tygodniach/ miesiącach (zakładamy w III i IV kw. br. odpowiednio 8 proc. i 6 proc. spadek kw./kw. w porównaniu z 14 proc. spadkiem kwartalnym oczekiwanym w II kwartale)” – podano w raporcie.

Czytaj także: Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości – mała spółka z dużym potencjałem

Bankowi liderzy – Alior i Pekao

Spółce Alior Bank mocno podniesiono wycenę aż do 58,90 zł i zalecono kupno jej akcji. Podobnie postąpiono z wyceną Pekao, która powędrowała w górą aż do poziomu 140,50 zł. Poniżej krótkie uzasadnienie dla tak wysokich wycen.

alior
Alior Bank o krok od nowych maksimów

„Po serii rozczarowujących wyników finansowych i strat ponoszonych w ubiegłym roku Alior powrócił do dobrej formy. W ostatnich kwartałach poprawiła się rentowność, a kolejne kwartały potwierdzają, że nie jest to przypadek. Wydaje się, że kluczowy problem dotyczący jakości portfela kredytowego został skutecznie opanowany i uważamy, że ta zmiana na lepsze powinna być trwała, a poprawie efektywności powinien sprzyjać wdrażany przez bank program oszczędności kosztów” – napisano w rekomendacji dotyczącej Alior Banku.

pekao
Bank Pekao: wybicie górą z konsolidacji powinno zakończyć korektę

„Bogaty w kapitał i wolny od problemów związanych ze sporami sądowymi inicjowanymi przez frankowiczów Pekao znajduje się, w naszej ocenie, w dogodnej pozycji, by zostać beneficjentem oczekiwanego popandemicznego ożywienia gospodarczego” – napisano o Pekao.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here