Naga MarketsblockchainPopyt na pracowników związanych z branżą blockchain w Stanach Zjednoczonych dynamicznie rośnie. Takie wnioski można wyciągnąć z raportu autorstwa LinkedIn opublikowanego przez U.S. Emerging Jobs.


W trakcie przygotowywania raportu pracownicy LinkedIn poszukiwali stanowisk, które cieszyły się w ciągu ostatnich 5 lat wśród przedsiębiorców największym i rosnącym zainteresowaniem.

Umie pan blockchain? Może Pan zacząć od jutra!

Platforma społecznościowa odkryła, że ​​rola programisty blockchaina na rynku pracy “zaliczyła” aż 33-krotny wzrost zainteresowania w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Tego typu specjalistów szukano najczęściej w San Francisco, Nowym Jorku i Atlancie. Wśród głównych umiejętności wymagano “solidności” i znajomości środowisk blockchaina, Ethereum oraz kryptowalut.

W tegorocznej czołówce znaleźli się również specjaliści od sztucznej inteligencji. Aż “sześć z 15 nowopowstających miejsc pracy jest w jakiś sposób związanych z AI”. Ponadto w kręgu zainteresowań pracodawców znajdują się inżynierowie z dziedziny mechaniki maszyn (12-krotny wzrost w ciągu roku).

Jak wcześniej informował Cointelegraph, na LinkedIn w 2016 r. można było znaleźć 645 wakatów oznaczonych słowami “blockchain”, “Bitcoin” lub “kryptowaluta”. Do 2017 roku liczba ta wzrosła do około 1 800, zaś do połowy maja br. liczba wolnych miejsc pracy urosła już do 4500. Od niedawna system wyszukiwania LinkedIn wyświetla 13 816 rekordów związanych z blockchain i 2 479 związanych stricte z kryptowalutami.

Duże miasta lubią blockchain

Z raportu przygotowanego przez stronę Glassdoor wynika zaś, że ​​od sierpnia 2018 r. firmy w USA opublikowały aż 1 775 ofert pracy związanych z technologią blockchaina. Liczba ta jest trzykrotnie większa niż w roku poprzednim. 79 procent wolnych miejsc pracy znajduje się w 15 największych amerykańskich miastach, szczególnie w Nowym Jorku i San Francisco (kolejno: 24 procent i 21 procent całkowitej liczby ofert pracy w krypto-przemyśle).

Także Facebook poszukuje pracowników związanych z nowym rynkiem. W opisie ogłoszenia na stanowisko inżyniera blockchain w zespole Facebook Blockchain Data Engineering, napisano, że od takiego pracownika wymaga się szczególnych umiejętności technicznych i intelektualnych. Wszystko w celu, by wykonać zadanie, które ponoć “będzie miało ogromny, globalny wpływ”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here