Naga MarketsLinie lotnicze w USA zapowiadają zwolnienie połowy pracowników, akcje w dółUnited Airlines, amerykańskie linie lotnicze, ostrzegają przed kolejną falą zwolnień nadchodzącą w spółkach lotniczych w Stanach Zjednoczonych. W wiadomości do swoich pracowników linie zapowiadają możliwość wysłania tej jesieni na przymusowy tymczasowy urlop niemal połowy swojej amerykańskiej kadry.

  • Zgodnie z amerykańskim prawem, pracodawca musi zapowiedzieć tymczasowy przymusowy urlop 60 dni przed zwolnieniem.
  • W związku z tym United Airlines prewencyjnie zapowiedziało zwolnienie 45% pracowników jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie.
  • W rezultacie akcje United spadły o 1,3%

United Airlines: zapowiedź zwolnienia 45% pracowników

United Airlines w środę zapowiedziało swoim 36 tys. pracowników, ze możliwa jest konieczność wprowadzenia przymusowych urlopów z uwagi na nadal trwający okres gigantycznych strat w branży z uwagi na panującą pandemię i wprowadzone przez rząd restrykcje. Spółka podkreśla jednak, że takie działanie jest ostatnim jakie zarząd rozważa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje United Airlines, jak i innych amerykańskich spółek branży transportu lotniczego w rezultacie odpowiedziały spadkami. United Airlines zanotowało zmniejszenie wartości tylko o skromne 1,3% – mało jak na rangę wiadomości.

Linie lotnicze w USA zapowiadają zwolnienie połowy pracowników, akcje w dół
Notowania United Airlines. Źródło: tradingview.com

United Airlines każdego dnia ponosi stratę rzędu 40 mln dol., aby utrzymać swoją flotę w trybie operacyjnym licząc na odbudowę popytu na loty. Niestety, informacje dotyczące ilości nowych przypadków COVID-19 są pesymistyczne. W czerwcu liczba nowych dziennych zachorowań w Stanach ponownie wystrzeliła w górę.

Jak podaje United, przychody z połączeń krajowych w USA spadły o astronomiczne 78% rdr.

Zobacz również: Olbrzymie wzrosty na fotowoltaice, Sunex w górę o 180% w 10 dni

Co więcej, linie desperacko zwiększają liczbę dostępnych lotów licząc na maksymalną odbudowę popytu na podróże lotnicze, co może przełożyć się na spadek cen i w rezultacie spadek przychodów, jeszcze bardziej pogrążając branżę.

Do tej pory, rządowe zapomogi i pożyczki w ramach Cares Act zatrzymały falę masowych zwolnień w branży lotniczej. Pieniądze będą ratowały amerykańskie spółki lotnicze do 30 września. Po tej dacie, linie mogą zacząć zwolnienia.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

W związku z tym, United Airlines ostrzegło zgodnie z amerykańskim prawem ponad 60 dni przed ewentualnie planowanym zwolnieniem tymczasowym 45% swojej kadry, w tym: 15 tys. stewardess, 2,25 tys. pilotów oraz 11 tys. personelu obsługi.

American Airlines również zapowiedziało zwolnienia nawet do 20 tys. osób z uwagi na straty operacyjne.

Delta Airlines także rozważa szeroko zakrojoną redukcję pracowników jeśli popyt w branży nie odbije.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here