Naga MarketsLINE, japońska firma stojąca za popularną aplikacją do przesyłania wiadomości, ujawniła swoje plany związane ze stworzeniem napędzanego tokenem ekosystemu. Ma on powstać szybko, bo do końca 2018 roku. 


LINE posiada potencjał do tworzenia nowych projektów. Firma twierdzi, że ma ponad 160 milionów aktywnych użytkowników. Nowy pomysł koncentruje się wokół wcześniej stworzonego tokena LINK.

Rozwój dApps i Blockchain

Wspierany przez fundusz venture capital o wartości 10 milionów USD i nowo uruchomioną giełdę kryptowalut, LINE zapowiedziało, że inicjatywa będzie koncentrować się głównie na rozwoju zdecentralizowanych aplikacji (dApps), które są powiązane z blockchainem LINK.

Pomysł jest jednym z priorytetów przedsiębiorstwa na rok 2018. Gigant chce, by jego token służył jako paliwo dla szerokiej gamy aplikacji skierowanych do konsumenta – od płatności za restauracje i inne usługi aż do serwowanie treści online.

W prezentacji wygłoszonej podczas konferencji CoinDesk: Singapore 20 września, przedstawiciel LINE stwierdził, że ​​celem firmy jest uczynienie tokena i towarzyszących mu aplikacji tak łatwymi w użyciu, jak to tylko możliwe. Celem jest migracja części z milionów użytkowników aplikacji do rodzącej się krypto-gospodarki.

Zamiast rozdawać żetony LINK za pomocą systemu kupna-sprzedaży, użytkownicy zostaną nagradzani nimi za pomocą dApps. Programiści z kolei mogą korzystać z usług blockchain-as-a-service firmy, aby tworzyć własne aplikacje.

LINEAR NETWORK

Ambitny jest też plan LINE dotyczący wspierania skalowalności platformy. LINEAR NETWORK miałby oprzeć się na dAppsach, które istniejąc samodzielnie, byłyby zdolne do interakcji z innymi odgałęzieniami całości. Mówimy tu więc o powstaniu nowego środowiska aplikacji. LINEAR będzie oparty na tokenie LINK, który można wymieniać za pomocą inteligentnych kontraktów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here