Naga MarketsligaTraderowPo siedmiu edycjach konkursu, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, przyciągając coraz więcej uczestników, czas już aby wszystkim żądnym rewanżu oraz debiutantom dać możliwość stanięcia do walki. Tradycyjnie wraz z rozpoczęciem jesieni, na portalu Comparic startuje kolejna, już VIII edycja legendarnego konkursu – Liga Traderów.


 

statuetka liga
Tradycją Ligi Traderów jest nagroda dla zwycięzcy – wykonana w całości ze szkła statuetka z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem triumfatora. Czy na statuetce za VIII edycję znajdzie się Twoje imię i nazwisko?

VIII edycja Ligi Traderów startuje 28 września. Zapisy trwają tylko do piątku do godziny 18:00 !!!

Zapisywać można się w komentarzach pod artykułem podając swój NICK z naszego forum, przy dodawaniu komentarza prosimy podać adres e-mail, na który będą przychodziły powiadomienia o rozgrywkach (np. przypomnienia o oddaniu typu czy opublikowaniu wyników kolejki)

Jeżeli nie jesteś zarejestrowany na forum, prosimy najpierw to zrobić i dopiero podać nick, gdyż podawanie typów będzie jawne i będzie odbywało się przez forum.comparic.pl

Szybkie omówienie podstawowych zasad w konkursie:

Liga Traderów to konkurs posiadający strukturę turnieju sportowego. Zawodnicy rywalizują w bezpośrednich pojedynkach podając swój typ na okres 2 dni. Każdy mecz można wygrać, przegrać lub zremisować. W tygodniu odbywają się 2 typowania (w środy oraz przez okres weekendu). Turniej składa się z faz grupowych oraz fazy pucharowej. Z każdej grupy awansują najlepsi zawodnicy, przechodząc do kolejnej fazy turnieju. Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, nie potrzeba także niczego pobierać ani instalować, nie jest potrzebne także konto na Facebooku. Wymagane jest jedynie posiadania konta na forum.comparic.pl, gdzie odbywa się podawanie swoich typów na kolejne mecze. Rozgrywki zakończą się przed Świętami Bożego Narodzenia.

Wyniki konkursu rozliczane będą na platformie xStation5. W poniższym nagraniu widać dlaczego warto korzystać z tej platformy oraz jak ją założyć i skonfigurować w zaledwie 2 minuty:

W VIII edycji zmianie ulegnie ilość dostępnych instrumentów. Dotąd wybór ograniczał się do głównych par walutowych. W nowej edycji wybór zostanie poszerzony o takie instrumenty jak np. złoto, srebro, ropa naftowa, indeks DAX, a nawet notowania BITCOINA. Dzięki tej zmianie, wybór zostanie znacząco poszerzony, tak że każdy znajdzie instrument, w którym czuje się najlepiej. Zmianie ulegnie także system punktacji, stając się bardziej sprawiedliwym. Szczegóły zmian na tej stronie.

Najlepszą 16-tkę turnieju nagrodzimy. Głównym fundatorem nagród w VIII edycji Ligi Traderów jest X-Trade Brokers: logo XTB na czerwonym tle

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, prosimy zadawać je w komentarzu lub najlepiej na forum, gdzie toczy się DYSKUSJA o VIII edycji Ligi Traderów.

Zapraszamy do wzięcia udziału w VIII edycji Ligi Traderów. Wystarczy podać w komentarzu swój nick z forum (na samym dole strony można zostawić komentarz bezpośrednio, bez konta na Facebooku). Na adres e-mail podany podczas wpisywania komentarza będą przychodziły powiadomienia np. o możliwości oddaniu typu w każdej kolejce.

AKTUALNA LISTA ZAPISANYCH ZAWODNIKÓW

REGULAMIN VIII EDYCJI LIGI TRADERÓW

1. Konkurs składa się z 3 faz grupowych oraz fazy pucharowej.

2. W fazie grupowej rozgrywamy mecze systemem każdy z każdym w swojej grupie po 1 meczu. W fazie pucharowej gra się mecz plus rewanż. W fazie tej nie ma remisów, a o zwycięstwie w dwumeczu decyduje korzystniejszy stosunek procentowy. W przypadku remisu – grana jest dogrywka 1 mecz. Mecz o 3 miejsce składa się także z dwóch spotkań. Finał to rozgrywka do 2 zwycięstw tzn. nie liczy się wynik procentowy, a jedynie zwycięstwo. Kto pierwszy odnotuje dwa wygrane mecze wygrywa całe rozgrywki.

3. W pojedynkach grupowych mogą występować remisy. Remis zostanie stwierdzony jeżeli różnica między zawodnikami wyniesie nie więcej niż 0,2%. Przykład: Zawodnik 1: +0,56% , Zawodnik 2: +0,36%. Różnica wynosi 0,2%, a więc stwierdzony jest remis.

4. Wynik liczony jest zmianą procentową z dokładnością do 2 miejsc po przecinku z zaokrąglaniem wg zasad matematycznych (w przypadku wyniku 0,00 – nie uwzględnia się trzeciej cyfry po przecinku). Do liczenia wyników korzystamy z platformy demo MT4 brokera XTB.

5. Zawodnicy grający ze sobą mecz mogą podać taką samą parę walutową, typy muszą mieć jednak inny kierunek. Osoba podająca typ jako pierwsza ma dowolny wybór, gracz typujący jako drugi musi sprawdzić typ swojego rywala. Podanie dokładnie takiego samego typu (ta sama para walutowa i kierunek) skutkuje walkowerem.

6. W fazach grupowych oraz fazie pucharowej mecz trwa dwie doby i na taki okres podaje się swój typ. Nie ma zleceń oczekujących, zleceń TP ani SL.

7. Brak podania typu, spóźnienie lub podanie błędnego typu skutkuje uznaniem meczu jako walkower. Walkower to -1 punkt oraz wynik -3%. Rywal osoby oddającej mecz walkowerem, ma zaliczony wynik jaki uzyskał swoim typem.

8. System punktacji (wynik 0,00% uznawany jest za zyskowny tzn. na korzyść zawodnika). Najpierw ocenia się czy zawodnik oddał zyskowny czy stratny typ, następnie porównuje się jego wynik z typem rywala i stwierdza wygraną, remis bądź porażkę.

Zwycięstwo Remis (różnica między graczami do 0,20%) Porażka
Typ zyskowny (0,00 lub lepiej) 3 pkt 2,5 pkt 2 pkt
Typ stratny 1 pkt 0,5 pkt 0 pkt

9. Typ należy wpisać na forum we wskazanym miejscu. Należy podać nazwę pary walutowej oraz typ K (kupno) lub S (sprzedaż). Dostępne są oznaczenia: sell, buy, up, down, wzrosty, spadki (dopuszczalne są formaty, które jasno wskazują na podany kierunek). W przypadku, gdy zawodnik przy swoim typie umieści tylko jedną literę, kierunek traktuje się w następujący sposób: gra na wzrosty – K=kupno, L=long, B=buy, D=długa, U-up. Gra na spadki – S= sprzedaż, short, sell, D=down. A więc w przypadku podania tylko litery K – uznaje się to za skrót słowa “kupno”.

10. Zawodnik podający jako drugi zwój typ może użyć tej samej pary walutowej, musi jednak zawierać ona przeciwny kierunek. Sytuacja, w której zawodnik pierwszy podałby typ np. AUD/CHF Buy – drugi zawodnik CHF/AUD Sell – uznaje się walkower na korzyść osoby typującej jako pierwsza. Drugi gracz użył wprawdzie innego kierunku, aczkolwiek odwrócił kolejność walut w parze, w taki sposób, że oba typy “grają” na umocnienie AUD.

11. Typ należy oddać do godziny 23:00 zarówno w kolejce weekendowej jak i w środku tygodnia. Nawet 1 minutowe spóźnienie oznacza walkower (wg czasu krajowego). Gracz może zmodyfikować wcześniej podany typ jednak tylko w fazach grupowych. W fazie pucharowej obowiązuje zakaz zmiany typu, a jego nie przestrzeganie skutkuje walkowerem.

12. Dostępne pary walutowe to kombinacje 8 najpopularniejszych walut świata: USD, CAD, EUR, GBP, CHF, AUD, NZD, JPY. A więc dozwolone są wszystkie pary składające się z tych 8 walut. Ponadto można użyć także instrumenty: złoto (GOLDs+), srebro (SILVERs+), ropa naftowa (OILs+), indeks DAX (DE.30+), kryptowaluta Bitcoin (BITCOIN crt). Korzystamy z notowań XTB z platformy MT4. Na MT4 nie ma notowań BITCOINA, są one dostępne na platformie xStation5 – instrument “BITCOIN crt”. Rozliczanie wyników: kolejka weekendowa (cena otwarcia tygodnia, a więc open świecy D1 z poniedziałku lub niedzieli oraz cena close świecy D1 z wtorku). Kolejka środowa (cena open świecy D1 z czwartku oraz cena close świecy D1 z piątku).

13. O kolejności w grupie decydują po kolei: 1.ilość punktów 2. wynik procentowy łączny 3. bezpośredni pojedynek (w przypadku remisu liczy się dokładny wynik).

14. Prawidłowo oddany typ:

– został podany w regulaminowym czasie czyli najpóźniej o 23:00

– jeżeli zawiera taką samą parę walutową jak wcześniej oddany typ przeciwnika, ma przeciwny do niego kierunek

– użyty został instrument z punktu 12 regulaminu

15. Model rozgrywek (o opublikowanych wynikach oraz kolejnej kolejce spotkań, zawodnicy będą informowani poprzez wpisy na stronie, forum oraz drogą e-mailową). W kolejce weekendowe wynik rozliczany jest jako różnica miedzy otwarciem tygodnia (cena open dziennej świecy poniedziałkowej lub niedzielnej), a ceną zamknięcia dziennej świecy wtorkowej. Kolejka typowana w środę to różnica między ceną otwarcia sesji z czwartku, a ceną zamknięcia świecy dziennej piątkowej.

 

 

 

 

 

 

16. Zawodnicy z najlepszych miejsc w poprzednich edycji zostaną rozstawieni w taki sposób aby w pierwszej fazie nie trafić na siebie (wg tabeli wszech czasów) Po każdej fazie grupowej zawodnicy, którzy awansowali do kolejnej fazy zostaną sklasyfikowani w rankingu, w którym uwzględnione będą punkty zdobyte od początku turnieju, z większym naciskiem na jego ostatnią fazę. Przykładowo dla fazy pucharowej: punkty z pierwszej fazy grupowej + 2 krotność punktów z drugiej fazy + 3 krotność punktów z trzeciej fazy – dadzą łączną sumę punktów, uwzględniającą całe rozgrywki oraz aktualną formę zawodnika. Po pierwszej i drugiej fazie grupowej, ranking powstanie w identyczny sposób. Ma to na celu rozstawienia najlepszych zawodników aby np. 5 najlepszych po danej fazie nie trafiło do jednej grupy. W przypadku równej ilości punktów w takim rankingu, o kolejności decyduje lepszy wynik uzyskany w ostatniej fazie rozgrywek (w przypadku równej ilości punktów, decyduje wynik %)

17. O końcowej klasyfikacji zawodników z fazy pucharowej, którzy odpadli na tym samym etapie np. w 1/8 finału, decyduje korzystniejszy wynik osiągnięty w dwumeczu.

18. Awansować do kolejnej fazy grupowej nie może zawodnik, który na swoim koncie ma mniej niż 1 punkt lub ma na koncie więcej niż 2 walkowery. W takiej sytuacji jego miejsce zajmuje najlepszy zawodnik, który nie znalazł się na miejscu premiowanym awansem spośród pozostałych grup.

Zapraszamy do wzięcia udziału w VIII edycji Ligi Traderów. Wystarczy podać w komentarzu swój nick z forum (na samym dole strony można zostawić komentarz bezpośrednio, bez konta na Facebooku). Na adres e-mail podany podczas wpisywania komentarza będą przychodziły powiadomienia np. o możliwości oddaniu typu w każdej kolejce.

Zapisy tylko do piątku do godziny 18:00. VIII edycji konkursu rozpoczyna się w sobotę 28 września 2019 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

13 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here