Naga MarketsGiełda kryptowalut BitfinrexBitfinex dąży chyba do powszechniejszego przyjęcia technologii Lightning Network (LN) na rynku. Giełda kryptowalut ogłosiła w poniedziałek w e-mailu, że będzie obsługiwać wpłaty i wypłaty oparte na Lightning Network. Ta swoista reforma wchodzi w życie od 3 grudnia. Firma pracuje również nad wprowadzeniem do sieci swojego stablecoina USDT i Tether Gold, poinformował The Block CTO Bitfinex, Paolo Ardoino.

Bitfinex jest jedną z pierwszych dużych giełd oferujących obsługę Lightning Network. Dzięki nowej funkcji użytkownicy Bitfinex mogą natychmiast wypłacać i deponować bitcoiny na giełdzie za pośrednictwem LN, drugiej warstwy łańcucha bloków bitcoina, co pozwala skalować całą sieć.

Lightning Network pomoże w adopcji BTC

Według Ardonio, giełda widzi w Lightning Network wielką szansę dla rynku i ma nadzieję na przekazanie protokołu masom.

„W Bitfinex uważamy, że [Lightning Network] może zmienić zasady naszej branży, ponieważ umożliwia mikropłatności P2P przy niewielkich opłatach i wysokiej przepustowości. […] Wciąż wymaga to większej świadomości, zrozumienia i adopcji ze strony większej społeczności kryptowalut. Znacząca giełda, która to wspiera, przyspieszy proces adopcji ”– powiedział Ardoino.

To jednak tylko początek zmian.

„W ramach tych starań Bitfinex współpracuje również z grupą programistów i firm o nazwie RGB, aby wprowadzić stablecoina Tether i Tether Gold do sieci błyskawic”, dodał Ardoino.

„To kolejne potwierdzenie naszego zaangażowania w tę technologię”, dodał.

Sieć błyskawic

Sieć błyskawic powstała, by rozwiązać chyba największą bolączkę BTC – skalowalność. Każdy, kto pamięta bańkę z 2017 r., wie, że u jej szczytu, gdy zainteresowanie kryptowalutą sięgnęło zenitu, jej blockchain… zapchał się. Co w praktyce to oznaczało? Otóż użytkownicy bitcoina czekali na przesłane im środki nawet po kilka godzin lub – w skrajnych przypadkach – ponad dobę. Gdy dodamy do tego fakt, że był to okres mocnej zmienności ceny, powodowało to, że używanie BTC w handlu stawało się bezsensowne. Stąd Lightning Network, które częściowo zmniejsza obciążenie sieci, a przez to poprawia jej skalowalność i może w dłuższej perspektywie pomóc w adopcji BTC na rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here