Naga MarketsTrwa VIII edycja Ligi Traderów. Rywalizuje 84 zawodników. Wszystkie zasady rozgrywek zostały opisane w REGULAMINIE. Schemat organizacyjny opisaliśmy w artykule z losowaniem grup.

logo XTB na czerwonym tleównym fundatorem nagród w VIII edycji Ligi Traderów jest X-Trade Brokers. Wyniki konkursu rozliczane są na platformie XTB – zobacz nagranie jak w 2 minuty założyć i skonfigurować xStation5.

Te artykuły również Cię zainteresują

Chcąc łatwo odnaleźć najnowszy wpis z wynikami, warto dodać sobie ZAKŁADKĘ (kliknij i zapisz zakładkę), która prowadzi do wyników wyszukiwania wpisów Ligi Traderów, na jej szczycie zawsze jest najnowszy wpis. Aby nie zapomnieć o typowaniu, polecamy zapisanie sobie alarmu w telefonie lub skorzystanie np. z programu ATNotes. W każdą środę oraz sobotę (zazwyczaj do 10:00) pojawia się wpis podsumowujący ostatnią kolejkę. Po opublikowaniu wpisu z wynikami, na podane e-maile wysyłane jest powiadomienie (prosimy sprawdzać folder spam). Jeżeli powiadomienie nie dociera, prosimy dać znać.


UWAGA !!! Aby łatwiej sprawdzać ligowe wyniki na żywo, przygotowaliśmy dla Was specjalny wskaźnik. Pokazuje on aktualny wynik wybranych instrumentów:

Wskaźnik pokazuje wyniki na żywo w dwóch kolejkach oraz po ich zakończeniu (w środę wyniki nie są liczone – ruszają od czwartkowego otwarcia rynków). Wskaźnik podaje dokładny ligowy wynik i sam rozpoznaje czy otwarcie tygodnia nastąpiło świecą niedzielną czy poniedziałkową. W ustawieniach wskaźnika można wybrać kolor tekstu, czcionkę itp.

INSTRUKCJA dla MT4:

 1. Pobierz wskaźnik – TUTAJ (na stronie kliknij “pobierz plik”)
 2. Uruchom platformę MT4 (notowania brane są z platformy XTB – pobierz)
 3. Na platformie MT4 – kliknij PLIK – Otwórz folder danych – Folder MQL – Folder Indicators
 4. Wklej pobrany plik do folderu Indicators
 5. Wyłącz platformę i ponownie ją uruchom
 6. Kliknij zakładkę WSTAW – Wskaźniki – Własne – Liga Traderów Comparic (lub wybierz plik z okna WIDOK – Navigator)
 7. Kliknij prawym przyciskiem myszy na wykres – Lista wskaźników – Liga Traderów Comparic
 8. W ustawieniach można ustawiać czcionki, kolory, a przede wszystkim instrumenty jakie mają być pokazywane na żywo
 9. W polu SYMBOLS – wpisujemy instrumenty jakie chcemy obserwować na żywo. Podajemy je po przecinku, a ich nazwa musi być identyczna jaka jest wyświetlana na platformie np. na DEMO XTB do nazw par walutowych dodawany jest + np. EURUSD+, a do towarów s+ np. GOLDs+. Możemy np. obserwować tylko wyniki swojego meczu lub całej swojej grupy, wtedy podajemy odpowiednie nazwy instrumentów.
 10. Wskaźnik działa na każdej platformie, choć dokładne wyniki w VIII edycji Ligi Traderów brane są z platformy DEMO XTB. Na tej platformie nie ma jedynie notowań Bitcoina – te pochodzą z platformy xStation5.
 11. Nie muszą być otwarte wykresy instrumentów jakich wyniki chcemy obserwować. Wystarczy uruchomić wskaźnik tylko na 1 wykresie, obojętnie jakim i podać jakie instrumenty chcemy aby były wyświetlane w oknie wskaźnika.

INSTRUKCJA dla MT5:

Pobierz wskaźnik dla platformy MT5 – TUTAJ (na stronie kliknij “pobierz plik”)
Instalacja wskaźnika jest identyczna jak powyższa instrukcja dla MT4.
Wskaźnik pod MT5 daje możliwość ustawienia tylko dwóch instrumentów np. typ swój i swojego rywala w meczu. Wskaźnik na bieżąco kontroluje kurs i sam rozpoznaje czy runda jest poniedziałkowo-wtorkowa, czy czwartkowo-piątkowa. Oprócz wyświetlania różnicy kursów i procentu zmiany podaje informacje jaki jest wynik dla typowania i ile punktów w konkursie to daje (trzeba podać w ustawieniach kierunek obu typów buy lub sell). Nazwy instrumentów muszą być dokładnie zgodne jak te na używanej platformie MT5.

Jako parametry wskaźnik przyjmuje dwa typowania podane w formie para walutowa/instrument i typ (kupno/sprzedaż) rozdzielone średnikiem czyli np.: piszemy EURUSD;Kupno. Typy po średniku można podać w różny sposób,  np.: Sell, Sprzedaż, Short, Krótka, S oznacza pozycję sprzedaży. Np.: Buy, Kupno, Long, Długa, K, B, L oznacza pozycję kupna.

Wyświetlane przez wskaźnik dane są podzielone na 3 części:
W pierwszej podane są oba typy, czyli wybrane pary walutowe/instrumenty i rodzaj typu (kupno/sprzedaż). W drugiej przedstawione są dane notowania: Kurs otwarcia, zamknięcia, zmiana w pipsach i zmiana w procentach. W trzeciej części mamy informacje o rozgrywce: zmiana w procentach z uwzględnieniem kierunku typu, różnica między wynikami obu typowań i punkty jakie taki wynik dałby w konkursie. W środę, sobotę i niedzielę dane wskaźnika nie ulegają zmianie – pokazują ostatnio zakończoną rundę.

Notowania par walutowych (źródło: platforma MT4 XTB)

Wyniki 4 kolejki:

PUNKTACJA: (remis występuje, gdy różnica między typami obu zawodników nie jest większa niż 0,20%).

Wygrana Remis Porażka
Typ zyskowny 3 pkt 2,5 pkt 2 pkt
Typ stratny 1 pkt 0,5 pkt 0 pkt

*** Najpierw ocenia się czy gracz oddał zyskowny czy stratny typ, następnie czy był lepszy lub gorszy niż typ rywala.

Walkower (brak typu, zły typ, spóźnienie) – liczymy jako -1 punkt oraz -3%. Z grupy nie może awansować zawodnik, który ma na koncie więcej niż 2 mecze oddane walkowerem.


UWAGA – Zachęcam do sprawdzenia przynajmniej swojego wyniku lub nawet swojej grupy. Ewentualne błędy, pytania lub uwagi zgłaszajcie jak najszybciej poprzez komentarz pod artykułem lub na forum w temacie “Dyskusja o Lidze Traderów“.


Aktualne tabele:

Z każdej grupy awans uzyska 3 najlepszych zawodników + 6 najlepszych, którzy zajęli 4 miejsca w swoich grupach. O kolejności w grupie decydują jako pierwsze – liczba punktów, następnie wynik procentowy łączny, następnie bezpośredni pojedynek (w przypadku remisu liczy się dokładny wynik).

5 kolejka spotkań – czas na oddanie swojego typu mija w niedzielę o godzinie 23:00 czasu polskiego:

Pełen kalendarz spotkań na I fazę grupową można pobrać tu – Harmonogram 1 faza

Dostępne pary walutowe to kombinacja walut: EUR, GBP, CHF, USD, CAD, JPY, AUD, NZD + Złoto, Srebro, Ropa naftowa, DAX i BITCOIN. Korzystamy z notowań XTB z platformy MT4: tam Złoto to GOLDs+, srebro to SILVERs+, ropa to OILs+, DAX to DE.30+. Na MT4 nie ma notowań BITCOINA, są one dostępne na platformie xStation5 – instrument “BITCOIN crt”. Rozliczanie wyników: kolejka weekendowa (cena otwarcia tygodnia, a więc open świecy D1 z poniedziałku lub niedzieli oraz cena close świecy D1 z wtorku). Kolejka środowa (cena open świecy D1 z czwartku oraz cena close świecy D1 z piątku).

Od teraz do niedzieli do godziny 23:00 można oddawać swoje typy na forum, w odpowiednich tematach. Przed podaniem typu sprawdź czy Twój rywal z pary nie uczynił tego wcześniej – możesz użyć tej samej pary walutowej co on, ale musi mieć ona przeciwny kierunek. Schemat podawania typów to GRUPA + TYP np. “Grupa D EUR/USD K”

UWAGA – mecze trwają 2 doby. Wynik liczony jest jako otwarcie tygodnia (cena open świecy dziennej z poniedziałku lub niedzieli) oraz zamkniecie świecy dziennej z wtorku (typowanie w środę to świece D1 z czwartku i piątku). Notowania pochodzą od brokera XTB.

Jeżeli pojawią się jakiekolwiek problemy z oddaniem typów na forum – awaryjnie można podać je na adres lukasz.nowacki(małpa)comparic.pl – wtedy warto dodać także typ zapasowy, gdyż pierwszeństwo ma gracz typujący na forum. Masz jakiegokolwiek pytania, zauważyłeś jakiś błąd? – zostaw komentarz tutaj lub na forum – DYSKUSJA.

Grupy A,B,C,D

Grupy E,F,G,H

Grupy I,J,K

Grupy L,M,N

Wszystkim zawodnikom życzymy udanej zabawy oraz powodzenia w turnieju. Niech zwycięży najlepszy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here