Naga MarketsligaTraderowTradycyjnie, wczesną jesienią na portalu Comparic.pl starują rozgrywki jednego z najdłużej rozgrywanych konkursów traderskich w Polsce. Po ośmiu edycjach konkursu, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, przyciągając coraz więcej uczestników – zapraszamy na już IX odsłonę Ligi Traderów.

Jednym z fundatorów nagród w IX edycji Ligi Traderów jest księgarnia Maklerska.pl:

Te artykuły również Cię zainteresują
maklerskaWśród ufundowanych nagród znajdują się m.in. książki “Najważniejsza rzecz” Howarda Marksa.

Najważniejsza rzecz“Niewielu ludzi wie, czego wymaga bycie skutecznym inwestorem. Niektórzy potrafią się tego nauczyć, ale nie wszyscy… A ci, którzy potrafią, nigdy nie mogą powiedzieć, że wiedzą już wszystko.” – Tymi właśnie słowami Howard Marks rozpoczyna swoją książkę pod tytułem “Najważniejsza rzecz”

Mimo nieco mylącego tytułu, książka Howarda Marksa nie wskazuje jednej, najważniejszej rzeczy będącej kluczem do sukcesu na rynku finansowym. Autor zdaje sobie bowiem sprawę, że skuteczne inwestowanie jest tak złożonym procesem, iż wymaga ono wnikliwego rozważenia równocześnie wielu oddzielnych aspektów. Jak sam przyznaje, pominięcie choćby jednego z nich może z dużym prawdopodobieństwem sprawić, że rezultaty nie będą zadowalające.

W konsekwencji, książka zawiera nie jedną, a aż dwadzieścia “najważniejszych rzeczy”. Nie jest to jednak zbiór recept, instrukcji czy wzorów na wycenę, zawierających stałe matematyczne lub konkretne wskaźniki. “Najważniejsza rzecz” przedstawia bowiem sposób myślenia, który może pomóc inwestorom w podejmowaniu dobrych decyzji i – co być może ważniejsze – uniknąć pułapek, w które wpadło już tak wielu.

Więcej na temat książki w programie Portfel Polaka telewizji Comparic24.tv:

Oto opinia na temat książki Michała Masłowskiego ze Stowarzyszenia Inwestorów indywidualnych:

Najważniejsza rzeczNa rynku finansowym istnieje mnóstwo książek, które w sposób kompleksowy przedstawiają ideę skutecznego inwestowania. Większość z nich koncentruje się na metodzie, prezentując czytelnikowi masę skomplikowanych wykresów, z których ma wynikać, kiedy należy zawrzeć transakcję i jak właściwie ustalić stop lossa. Ta książka jest jednak o ludzkich emocjach, o psychologii inwestowania, o fundamentalnych zasadach inwestora giełdowego, czyli – jak sam tytuł książki wskazuje – o rzeczach najważniejszych. Ta książka jest znakomita, ale docenią ją przede wszystkim doświadczeni inwestorzy, szczególnie ci, którzy choć raz na rynku zbankrutowali i wiedzą, że metoda nie jest najważniejsza. A co jest? Wszystko to, co zostało spisane w Najważniejszej rzeczy Marksa. „To jest rzadkość – naprawdę pożyteczna książka”, napisał Warren Buffett, i to powinno starczyć za najlepszą rekomendację.

A tu niektóre opinie czytelników ze strony księgarni maklerska.pl:

Zapraszamy do wzięcia udziału w IX edycji Ligi Traderów, gdzie do wygrania będą m.in. książki “Najważniejsza rzecz“. Wystarczy podać w komentarzu swój nick z forum (na samym dole strony można zostawić komentarz bezpośrednio, bez konta na Facebooku). Na adres e-mail podany podczas wpisywania komentarza będą przychodziły powiadomienia np. o możliwości oddaniu typu w każdej kolejce.

AKTUALNA LISTA ZAPISANYCH ZAWODNIKÓWConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here