Naga Markets


IV edycja rozgrywek Ligi Traderów zbliża się wielkimi krokami. Rośnie liczba nagród, o których niebawem poinformujemy. Dzisiaj prezentujemy regulamin rozgrywek.

Podczas poprzedniej edycji jednym z najczęściej zgłaszanych problemów był fakt, że część osób po zgłoszeniu się nie brała czynnego udziału w rozgrywkach tzn. oddawała mecze walkowerem. W IV edycji postaramy się temu zapobiec i w miarę możliwości (zależne od liczby uczestników) utworzyć w I fazie grupowej, schemat w którym znaczna część osób awansuje do kolejnej fazy tzn. więcej grup ale mniej licznych, z których awansuje więcej niż połowa uczestników grupy. W ten sposób dość szybko uda się “odsiać” nieaktywnych i w II fazie grupowej rywalizacja będzie już bardziej zaciekła.

Zmianie ulega także rywalizacja w finale, aby o wygraniu nie decydowało zaledwie jedno spotkanie, w IV edycji zwycięzcą zostanie zawodnik, który jako pierwszy odniesie dwie wygrane w bezpośredniej rywalizacji.

Rozszerzona została także ilość dostępnych par walutowych. Podtrzymujemy punkt o rozstawieniu najlepszych tzn. czołowi zawodnicy poprzednich edycji zostaną rozstawieniu w pierwszym losowaniu tak aby np. jednej grupy nie tworzyli zwycięzcy poprzednich edycji.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs składa się z kilku faz grupowych oraz fazy pucharowej.

2. W fazie grupowej rozgrywamy mecze systemem każdy z każdym w swojej grupie po 1 meczu. W fazie pucharowej gra się mecz plus rewanż. W fazie tej nie ma remisów, a o zwycięstwie w dwumeczu decyduje korzystniejszy stosunek procentowy. W przypadku remisu – grana jest dogrywka 1 mecz. Mecz o 3 miejsce składa się także z dwóch spotkań. Finał to rozgrywka do 2 zwycięstw tzn. nie liczy się wynik procentowy, a jedynie zwycięstwo. Kto pierwszy odnotuje dwa wygrane mecze wygrywa całe rozgrywki.

3. W pojedynkach grupowych mogą występować remisy. Remis zostanie stwierdzony jeżeli różnica między zawodnikami wyniesie nie więcej niż 0,2%. Przykład: Zawodnik 1: +0,56% , Zawodnik 2: +0,36%. Różnica wynosi 0,2%, a więc stwierdzony jest remis. W przypadku dodatniego wyniku zawodnik otrzymuje 2 punkty, wynik ujemny to 1 punkt.

4. Wynik liczony jest zmianą procentową z dokładnością do 2 miejsc po przecinku z zaokrąglaniem wg zasad matematycznych. Do liczenia wyników korzystamy z platformy forexowej brokera XM. (konto DEMO)

5. Każdy z graczy dysponuje pewnym atutem tzn. gracz, który poda swój typ jako pierwszy, ma gwarancję, że jego przeciwnik nie może podać typu dla tej samej pary walutowej z tym samym kierunkiem (można podać tę samą parę ale musi ona mieć inny kierunek). Za to gracz, który podaje typ jako drugi ma więcej danych analitycznych (np. widzi świecę D1 w kolejce środowej).

6. Mecz trwa dwie doby i na taki okres podaje się swój typ. Nie ma zleceń oczekujących, zleceń TP ani SL.

7. W każdym tygodniu rozegrane zostaną dwie kolejki.

8. Brak podania typu, spóźnienie lub podanie błędnego typu skutkuje uznaniem meczu jako walkower dla uczestnika, który podał swój typ.

9. System punktacji (wynik 0,00% uznawany jest za dodatni):

punktacja
Jeżeli Twój przeciwnik otrzyma walkower (spóźni się, poda złą parę walutową, nie określi kierunku typu) Ty otrzymasz 3 punkty jeżeli uzyskasz dodatni wynik lub 2 punkty, gdy Twój wynik będzie ujemny oraz zapisany zostanie Ci wynik % taki jaki uzyskał podany przez Ciebie typ.

Osoba otrzymująca walkower ma przyznane 0 punktów i wynik -1%.

10. Typ należy wpisać na forum we wskazanym miejscu. Należy podać nazwę pary walutowej oraz typ K (kupno) lub S (sprzedaż). Dostępne są oznaczenia: sell, buy, up, down, wzrosty, spadki (dopuszczalne są formaty, które jasno wskazują na podany kierunek)

11. Zawodnik podający jako drugi zwój typ może użyć tej samej pary walutowej, musi jednak zawierać ona przeciwny kierunek. Sytuacja, w której zawodnik pierwszy podałby typ np. AUD/CHF Buy – drugi zawodnik CHF/AUD Sell – uznaje się walkower na korzyść osoby typującej jako pierwsza. Drugi gracz użył wprawdzie innego kierunku, aczkolwiek odwrócił kolejność walut w parze, w taki sposób, że oba typy “grają” na umocnienie AUD. * Mam nadzieję, że takie sytuacje nie pojawią się i każdy będzie korzystał z popularnych par walut tzn. nikt nie będzie odwracał kolejności walut w parze.

12. Typ należy oddać do godziny 22:00 zarówno w kolejce weekendowej jak i środowej. Nawet 1 minutowe spóźnienie oznacza walkower (wg czasu widocznego na forum).

13. Dostępne pary walutowe to kombinacje 8 najpopularniejszych walut świata: USD, CAD, EUR, GBP, CHF, AUD, NZD, JPY. A więc dozwolone są wszystkie pary składające się z tych 8 walut.

14. O kolejności w grupie decydują po kolei: 1.ilość punktów 2. wynik procentowy łączny 3. bezpośredni pojedynek (w przypadku remisu liczy się dokładny wynik).

15. Prawidłowo oddany typ:

– został podany w regulaminowym czasie czyli najpóźniej o 22:00

– jeżeli zawiera taką samą parę walutową jak wcześniej oddany typ przeciwnika, ma przeciwny do niego kierunek

– użyta została para walutowa z punktu 13 regulaminu

16. Jak wygląda model rozgrywek ?

W sobotę rano opublikowana na stornie i na forum zostaje kolejka spotkań. Od tego czasu można podawać swój typ. Typ podajemy na forum, we wskazanym wcześniej temacie. Wynik meczu to różnica między wtorkowym zamknięciem dnia, a niedzielnym otwarciem. Analogiczna sytuacja ma miejsce w środę, kiedy także od rana publikujemy harmonogram kolejki, mecz zaczyna się czwartkowym otwarciem, a kończy piątkowym zamknięciem. Mecz wygrywa zawodnik, którego typ w ciągu 2 dobowego meczu osiągnął lepszy wynik liczony jako zmiana procentowa. Jeżeli różnica między zawodnikami nie przekracza 0,20% ogłaszany jest remis, zgodnie z regulaminem.

17. Zawodnicy z najlepszych miejsc w poprzedniej edycji zostaną rozstawieni w taki sposób aby w pierwszej fazie nie trafić na siebie. Odbędzie się tylko jedno losowanie, na początku rozgrywek. Model dobierania uczestników do kolejnych faz grupowych będzie ułożony w taki sposób aby premiować najlepszych zawodników z poprzedniej fazy.

18. O końcowej klasyfikacji zawodników z fazy pucharowej, którzy odpadli na tym samym etapie np. w 1/8 finału, decyduje korzystniejszy wynik osiągnięty w dwumeczu.

19. Awansować do kolejnej fazy grupowej nie może zawodnik, który ani razu nie dokonał typowania tzn. przegrał wszystkie mecze walkowerem. W takiej sytuacji jego miejsce zajmuje najlepszy zawodnik, który nie znalazł się na miejscu premiowanym awansem spośród pozostałych grup.

Wszelkie uwagi i pytania proszę zadawać w komentarzu pod artykułem.

Można zapisywać się na IV edycję rozgrywek, podając w komentarzu swój nick z forum (na adres e-mail podany podczas wpisywania komentarza będą przychodziły powiadomienia np. o możłiwości oddaniu typu w każdej kolejce).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDeutsche Bank: Dlaczego warto sprzedawać EUR/USD?
Następny artykułUSD/PLN: 4 złote za dolara – Czy to dobrze czy źle?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here