Naga MarketsligaTraderowPo pięciu edycjach konkursu, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, przyciągając coraz więcej uczestników, czas już aby wszystkim żądnym rewanżu oraz debiutantom dać możliwość stanięcia do walki.


VI edycję Ligii Traderów czas zacząć!

statuetka liga
Tradycją Ligi Traderów jest nagroda dla zwycięzcy – wykonana w całości ze szkła statuetka z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem triumfatora. Czy na statuetce za VI edycję znajdzie się Twoje imię i nazwisko?

Miło mi poinformować, że pod koniec wrzęsnia rozpoczniemy już VI edycję naszego konkursu.

Na najlepszych czekają nagrody, prestiż, szacunek oraz uprzywilejowana pozycja w kolejnej edycji konkursu.

Zapisywać można się w komentarzach pod artykułem podając swój NICK z naszego forum, przy dodawaniu komentarza prosimy podać adres e-mail, na który będą przychodziły powiadomienia o rozgrywkach.

Początek konkursu planowany jest na 25 września – zapisy trwają do piątku 22 września do godziny 18:00.

(jeżeli nie jesteś zarejestrowany na forum, prosimy najpierw to zrobić i dopiero podać nick, gdyż podawanie typów będzie jawne i będzie odbywało się przez forum.comparic.pl).

Tak jak w poprzednich edycjach na najlepszych zawodników czekają upominki. Im wyższa pozycja tym więcej nagród oraz pierwszeństwo ich wyboru. Pełną pulę nagród oraz schemat ich podziału zaprezentujemy niebawem. Dzisiaj prezentujemy regulamin rozgrywek.

W dużym skrócie, dla osób które nie brały nigdy udziały w konkursie – ma on strukturę turnieju sportowego. Zawodnicy rywalizują w bezpośrednich pojedynkach podając swój typ (para walutowa) na okres 2 dni. Każdy mecz można wygrać, przegrać lub zremisować. W tygodniu odbywają się 2 typowania (w środy oraz przez okres weekendu). Turniej składa się z faz grupowych oraz fazy pucharowej. Z każdej grupy awansują najlepsi zawodnicy, przechodząc do kolejnej fazy turnieju. Rozgrywki powinny zakończyć się przed końcem roku. Wszelkie pytania proszę zostawiać w komentarzu pod artykułem.

Kluczowe zmiany względem poprzednich edycji:

  • brak możliwości awansu z punktami ujemnymi – takie sytuacja zdarzały się w pierwszym etapie rozgrywek, kiedy w grupie nie typowało kilka osób, jedna z nich musiała awansować. Teraz będzie to nie możliwe, a miejsce takiej osoby zajmie inny zawodnik. Nie można awansować mając mniej niż 1 punkt lub mając na koncie więcej niż dwa mecze oddane walkowerem. (wynik za walkower to -1 pkt oraz -3% jako wynik spotkania)
  • rozstawienie najlepszych przed konkursem i po każdej fazie grupowej – czyli im wyższe miejsce zajmiesz w swojej grupie tym na teoretycznie słabszych rywali trafisz w kolejnej fazie rozgrywek. Przed pierwszą fazą podział na koszyki będzie taki jak w poprzednich edycjach czyli rozstawieni zostaną zwycięzcy poprzednich edycji oraz najlepsi zawodnicy wg. tzw. tabeli wszech czasów.
  • ranking przed fazą pucharową – do fazy pucharowej awansuje 16 zawodników. Na podstawie uzyskanych wyników w ostatniej fazie grupowej zostanie stworzony ranking. Najlepszy gracz zagra w 1/8 finału z najsłabszym, gracz zajmujący 2 miejsce w rankingu z 15, 3 z 14 itd. W tej edycji schemat ustalania rankingu obejmie cały konkurs tzn. każdy zawodnik fazy pucharowej otrzyma wynik liczony jako: suma punktów z 1 fazy x1 + suma punktów z 2 fazy x2 + suma punktów z 3 fazy x3. Ranking uwzględni więc całe rozgrywki i aktualną formę zawodnika.

REGULAMIN VI edycji Ligi Traderów:

1. Konkurs składa się z kilku faz grupowych (zależne od liczby uczestników) oraz fazy pucharowej.

2. W fazie grupowej rozgrywamy mecze systemem każdy z każdym w swojej grupie po 1 meczu. W fazie pucharowej gra się mecz plus rewanż. W fazie tej nie ma remisów, a o zwycięstwie w dwumeczu decyduje korzystniejszy stosunek procentowy. W przypadku remisu – grana jest dogrywka 1 mecz. Mecz o 3 miejsce składa się także z dwóch spotkań. Finał to rozgrywka do 2 zwycięstw tzn. nie liczy się wynik procentowy, a jedynie zwycięstwo. Kto pierwszy odnotuje dwa wygrane mecze wygrywa całe rozgrywki.

3. W pojedynkach grupowych mogą występować remisy. Remis zostanie stwierdzony jeżeli różnica między zawodnikami wyniesie nie więcej niż 0,2%. Przykład: Zawodnik 1: +0,56% , Zawodnik 2: +0,36%. Różnica wynosi 0,2%, a więc stwierdzony jest remis. W przypadku dodatniego wyniku zawodnik otrzymuje 2 punkty, wynik ujemny to 1 punkt. Trafiony typ zawsze nagradzany jest punktami, nawet jeżeli zawodnik przegrał mecz.

4. Wynik liczony jest zmianą procentową z dokładnością do 2 miejsc po przecinku z zaokrąglaniem wg zasad matematycznych. Do liczenia wyników korzystamy z platformy forexowej brokera XM. (konto DEMO)

5. Zawodnicy grający ze sobą mecz mogą podać taką samą parę walutową, typy muszą mieć jednak inny kierunek. Osoba podająca typ jako pierwsza ma dowolny wybór, gracz typujący jako drugi musi sprawdzić typ swojego rywala. Podanie dokładnie takiego samego typu (ta sama para walutowa i kierunek) skutkuje walkowerem.

6. W fazach grupowych oraz fazie pucharowej mecz trwa dwie doby i na taki okres podaje się swój typ. Nie ma zleceń oczekujących, zleceń TP ani SL.

7. Brak podania typu, spóźnienie lub podanie błędnego typu skutkuje uznaniem meczu jako walkower. Walkower to -1 punkt oraz wynik -3%. Rywal osoby oddającej mecz walkowerem, ma zaliczony wynik jaki uzyskał swoim typem.

8. System punktacji (wynik 0,00% uznawany jest za zyskowny tzn. na korzyść zawodnika):

punktacja9. Typ należy wpisać na forum we wskazanym miejscu. Należy podać nazwę pary walutowej oraz typ K (kupno) lub S (sprzedaż). Dostępne są oznaczenia: sell, buy, up, down, wzrosty, spadki (dopuszczalne są formaty, które jasno wskazują na podany kierunek)

10. Zawodnik podający jako drugi zwój typ może użyć tej samej pary walutowej, musi jednak zawierać ona przeciwny kierunek. Sytuacja, w której zawodnik pierwszy podałby typ np. AUD/CHF Buy – drugi zawodnik CHF/AUD Sell – uznaje się walkower na korzyść osoby typującej jako pierwsza. Drugi gracz użył wprawdzie innego kierunku, aczkolwiek odwrócił kolejność walut w parze, w taki sposób, że oba typy “grają” na umocnienie AUD. * Mam nadzieję, że takie sytuacje nie pojawią się i każdy będzie korzystał z popularnych par walut tzn. nikt nie będzie odwracał kolejności walut w parze.

11. Typ należy oddać do godziny 22:00 zarówno w kolejce weekendowej jak i w środku tygodnia. Nawet 1 minutowe spóźnienie oznacza walkower (wg czasu krajowego).

12. Dostępne pary walutowe to kombinacje 8 najpopularniejszych walut świata: USD, CAD, EUR, GBP, CHF, AUD, NZD, JPY. A więc dozwolone są wszystkie pary składające się z tych 8 walut.

13. O kolejności w grupie decydują po kolei: 1.ilość punktów 2. wynik procentowy łączny 3. bezpośredni pojedynek (w przypadku remisu liczy się dokładny wynik).

14. Prawidłowo oddany typ:

– został podany w regulaminowym czasie czyli najpóźniej o 22:00

– jeżeli zawiera taką samą parę walutową jak wcześniej oddany typ przeciwnika, ma przeciwny do niego kierunek

– użyta została para walutowa z punktu 12 regulaminu

15. Model rozgrywek (o opublikowanych wynikach oraz kolejnej kolejce spotkań, zawodnicy będą informowani poprzez wpisy na stronie, forum oraz drogą e-mailową)

16. Zawodnicy z najlepszych miejsc w poprzednich edycji zostaną rozstawieni w taki sposób aby w pierwszej fazie nie trafić na siebie (wg tabeli wszech czasów) Po każdej fazie grupowej zawodnicy, którzy awansowali do kolejnej fazy zostaną sklasyfikowani w rankingu, w którym uwzględnione będą punkty zdobyte od początku turnieju, z większym naciskiem na jego ostatnią fazę. Przykładowo dla fazy pucharowej: punkty z pierwszej fazy grupowej + 2 krotność punktów z drugiej fazy + 3 krotność punktów z trzeciej fazy – dadzą łączną sumę punktów, uwzględniającą całe rozgrywki oraz aktualną formę zawodnika. Po pierwszej i drugiej fazie grupowej, ranking powstanie w identyczny sposób. Ma to na celu rozstawienia najlepszych zawodników aby np. 5 najlepszych po danej fazie nie trafiło do jednej grupy. W przypadku równej ilości punktów w takim rankingu, o kolejności decyduje lepszy wynik uzyskany w ostatniej fazie rozgrywek (w przypadku równej ilości punktów, decyduje wynik %)

17. O końcowej klasyfikacji zawodników z fazy pucharowej, którzy odpadli na tym samym etapie np. w 1/8 finału, decyduje korzystniejszy wynik osiągnięty w dwumeczu.

18. Awansować do kolejnej fazy grupowej nie może zawodnik, który na swoim koncie ma mniej niż 1 punkt lub ma na koncie więcej niż 2 walkowery. W takiej sytuacji jego miejsce zajmuje najlepszy zawodnik, który nie znalazł się na miejscu premiowanym awansem spośród pozostałych grup.

Wszelkie uwagi i pytania proszę zadawać w komentarzu pod artykułem.

Zwycięzca V edycji Ireneusz Staniek (Kerix) odbiera statuetkę z rąk redaktora Adma Raka.

Zapraszamy do wzięcia udziału w VI edycji Ligi Traderów. Rozpoczęcie rozgrywek już 25 września (pierwsze typowanie weekendowe od soboty 23 września). Wystarczy podać w komentarzu swój nick z forum. Na adres e-mail podany podczas wpisywania komentarza będą przychodziły powiadomienia np. o możliwości oddaniu typu w każdej kolejce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

58 KOMENTARZE

  1. Platforma nie jest potrzebna, obstawiasz buy lub sell danej pary walutowej, wybranej przez siebie na okres 2 doby, a my sprawdzamy wynik na demo XM. Zobacz odnośnik na górze – opis i regulamin, tam sporo jest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here