Naga Markets

ligaTraderowJak co roku, w na przełomie września i października, na portalu Comparic.pl starują rozgrywki najdłużej rozgrywanego konkursu traderskiego w Polsce. 7 października wystartuje już XII edycja turnieju. W tym roku pojawi się kilka drobnych zmian w regulaminie oraz znacznie więcej nagród.

  • Już 7 października rozpoczynają się rozgrywki XII edycji Ligi Traderów
  • Udział w turnieju jest całkowicie darmowy
  • Zapisy trwają do 6 października do godziny 18:00

Chcesz wziąć udział w najstarszym turnieju traderskim w Polsce? Zostaw komentarz pod artykułem, podając nick z jakiego będziesz korzystał w rozgrywkach oraz adres e-mail, na jaki będziemy wysyłali powiadomienia o możliwości typowania. Obok – aktualna (22.09 godzina 14:20) lista uczestników. Na czerwono obrońca tytułu, symbol pucharu – zwycięzca jednej z poprzednich edycji, symbol medalu – medalista jednaj z poprzednich edycji. Ewentualne błędy proszę zgłaszać w komentarzu pod artykułem.

Tradycyjnie, zwycięzca turnieju otrzyma szklaną statuetkę z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem. W puli nagród znajduje się cała masa książek o tematyce traderskiej oraz drobne gadżety ufundowane przez sponsorów konkursu.

Poniżej omówienie zasad rozgrywek – jedyną zmianą jest system oddawania typów. Typujemy poprzez specjalny formularz, więc konto na forum nie jest już potrzebne.

Same rozgrywki oraz zasady nie zmieniają się w porównaniu z poprzednią edycją.

Liczne nagrody o tematyce traderskiej w XII edycji konkursu

Nagrody dla poprawnie typujących

Liga Traderów to konkurs łączący trading z emocjami jakich dostarczają rozgrywki sportowe. Zawodnicy rywalizują w bezpośrednich pojedynkach podając swój typ na okres 2 dni. W tygodniu odbywają się 2 typowania (w środy oraz przez okres weekendu). Turniej składa się z faz grupowych oraz fazy pucharowej. Z każdej grupy składającej się z 6 zawodników, awans do kolejnej rundy zdobywa 3-4 najlepszych graczy.

Bezprzewodowe ładowarki i inne gadżety elektroniczne w puli nagród XII edycji konkursu

Jak co roku, nagrodzimy wszystkich uczestników ostatniej fazy pucharowej czyli najlepszą 16-stkę graczy.  Zobacz jak wyglądały poprzednie rozgrywki, jeżeli masz jakiekolwiek pytania o zasady konkursu – zostaw je w komentarzu pod artykułem.

System punktowy także w fazie pucharowej

Tak jak w poprzedniej edycji, aby jeszcze mocniej promować zawodników oddających zyskowne typy, system punktacji z faz grupowych będzie zastosowany także w fazie pucharowej, łącznie z meczem finałowym. W ten sposób jeszcze bardziej promować będziemy zyskowne typy, kosztem typowania instrumentów o podwyższonej zmienności.

Począwszy od 1/8 fazy pucharowej, grać będziemy mecz + rewanż. Oba spotkania będą punktowane identycznie jak w fazach grupowych. W przypadku, gdy w dwumeczu zawodnicy uzyskają identyczną ilość punktów, o awansie zadecyduje lepszy łączny wynik procentowy. Gdyby i ten wynik był równy, o awansie przesądzi wyższa suma punktów uzyskana we wszystkich fazach grupowych.

W przypadku meczu finałowego, rozegrane zostaną dwa spotkania, oceniane także w systemie punktowym z faz grupowych. Jeżeli zawodnicy uzyskają identyczną liczbę punktów, rozegrany zostanie mecz dodatkowy. Jeżeli po trzech meczach suma punktów nadal będzie identyczna, o wygranej zadecyduje lepszy zsumowany wynik procentowy z wszystkich meczy rozegranych w finale. Jeżeli i tu padnie idealny remis, rozegramy kolejny dodatkowy mecz.

Chcesz wziąć udział w najstarszym turnieju traderskim w Polsce? Zostaw komentarz pod artykułem, podając nick z jakiego będziesz korzystał w rozgrywkach oraz adres e-mail, na jaki będziemy wysyłali powiadomienia o możliwości typowania. 

REGULAMIN XII EDYCJI LIGI TRADERÓW

1. Konkurs składa się z faz grupowych oraz fazy pucharowej.

2. W fazie grupowej rozgrywamy mecze systemem każdy z każdym w swojej grupie po 1 meczu. W fazie pucharowej gra się mecz plus rewanż. O zwycięstwie w dwumeczu decyduje korzystniejszy wynik punktowy – liczony identycznie jak w fazach grupowych. W przypadku, gdy w dwumeczu zawodnicy uzyskają identyczną ilość punktów, o awansie zadecyduje lepszy łączny wynik procentowy. Gdyby i ten wynik był równy, o awansie przesądzi wyższa suma punktów uzyskana we wszystkich fazach grupowych. Finał rozegrany zostanie w identyczny sposób, dwa mecze oceniane systemem punktowym, a w przypadku równej liczby punktów – zostanie rozegrane dodatkowe spotkanie. Jeżeli po trzech meczach suma punktów nadal będzie identyczna, o wygranej zadecyduje lepszy zsumowany wynik procentowy z wszystkich meczy rozegranych w finale. Jeżeli i tu padnie idealny remis, rozegramy kolejny dodatkowy mecz. Kolejne dogrywki będą grane tak długo, aż do wyłonienia zwycięzcy.

3. W pojedynkach grupowych mogą występować remisy. Remis zostanie stwierdzony jeżeli różnica między zawodnikami wyniesie nie więcej niż 0,2%. Przykład: Zawodnik 1: +0,56% , Zawodnik 2: +0,36%. Różnica wynosi 0,2%, a więc stwierdzony jest remis.

4. Wynik liczony jest zmianą procentową z dokładnością do 2 miejsc po przecinku z zaokrąglaniem wg zasad matematycznych (w przypadku wyniku 0,00 – nie uwzględnia się trzeciej cyfry po przecinku). Do liczenia wyników korzystamy z platformy demo MT4 brokera XTB.

5. Zawodnicy grający ze sobą mecz mogą podać taką samą parę walutową, typy muszą mieć jednak inny kierunek. Osoba podająca typ jako pierwsza ma dowolny wybór, gracz typujący jako drugi musi sprawdzić typ swojego rywala. Podanie dokładnie takiego samego typu (ta sama para walutowa i kierunek) skutkuje walkowerem.

6. W fazach grupowych oraz fazie pucharowej mecz trwa dwie doby i na taki okres podaje się swój typ. Nie ma zleceń oczekujących, zleceń TP ani SL.

7. Brak podania typu, spóźnienie lub podanie błędnego typu skutkuje uznaniem meczu jako walkower. Walkower to -1 punkt oraz wynik -3%. Rywal osoby oddającej mecz walkowerem, ma zaliczony wynik jaki uzyskał swoim typem.

8. System punktacji (wynik 0,00% uznawany jest za zyskowny tzn. na korzyść zawodnika). Najpierw ocenia się czy zawodnik oddał zyskowny czy stratny typ, następnie porównuje się jego wynik z typem rywala i stwierdza wygraną, remis bądź porażkę.

Zwycięstwo Remis (różnica między graczami do 0,20%) Porażka
Typ zyskowny (0,00 lub lepiej) 3 pkt 2,5 pkt 2 pkt
Typ stratny 1 pkt 0,5 pkt 0 pkt

 

9. Typ należy podać poprzez specjalny formularz, który udostępnimy każdemu zawodnikowi. Należy podać nazwę pary walutowej oraz typ K (kupno) lub S (sprzedaż). Dostępne są oznaczenia: sell, buy, up, down, wzrosty, spadki (dopuszczalne są formaty, które jasno wskazują na podany kierunek). W przypadku, gdy zawodnik przy swoim typie umieści tylko jedną literę, kierunek traktuje się w następujący sposób: gra na wzrosty – K=kupno, L=long, B=buy, D=długa, U-up. Gra na spadki – S= sprzedaż, short, sell, D=down. A więc w przypadku podania tylko litery K – uznaje się to za skrót słowa “kupno”.

10. Zawodnik podający jako drugi swój typ może użyć tej samej pary walutowej, musi jednak zawierać ona przeciwny kierunek. Sytuacja, w której zawodnik pierwszy podałby typ np. AUD/CHF Buy – drugi zawodnik CHF/AUD Sell – uznaje się walkower na korzyść osoby typującej jako pierwsza. Drugi gracz użył wprawdzie innego kierunku, aczkolwiek odwrócił tradycyjną kolejność walut w parze, w taki sposób, że oba typy “grają” na umocnienie AUD.

11. Typ należy oddać do godziny 23:00 zarówno w kolejce weekendowej jak i w środku tygodnia. Nawet 1 minutowe spóźnienie oznacza walkower (wg czasu krajowego). Gracz może zmodyfikować wcześniej podany typ jednak tylko w fazach grupowych. W fazie pucharowej obowiązuje zakaz zmiany typu, a jego nie przestrzeganie skutkuje walkowerem.

12. Dostępne pary walutowe to kombinacje 8 najpopularniejszych walut świata: USD, CAD, EUR, GBP, CHF, AUD, NZD, JPY. A więc dozwolone są wszystkie pary składające się z tych 8 walut. Ponadto można użyć także instrumenty: złoto (GOLDs+ XAU/USD), srebro (SILVERs+ XAG/USD), EUR/PLN, USD/PLN, ropa naftowa Brent (OILs+), indeks DAX (DE.30+), indeks S&P500 (US.500+) oraz indeks WIG20 (W.20+). Rozliczanie wyników: kolejka weekendowa (cena otwarcia tygodnia, a więc open świecy D1 z poniedziałku lub niedzieli oraz cena close świecy D1 z wtorku). Kolejka środowa (cena open świecy D1 z czwartku oraz cena close świecy D1 z piątku). Godziny otwarcia i zamknięcia mogą być inne w przypadku indeksów, zawsze rozliczane będą wyniki z dwóch dni meczowych z platformy mt4 brokera XTB. 

13. O kolejności w grupie decydują po kolei: 1.ilość punktów 2. wynik procentowy łączny 3. bezpośredni pojedynek (w przypadku remisu liczy się dokładny wynik).

14. Prawidłowo oddany typ:

– został podany w regulaminowym czasie czyli najpóźniej o 23:00

– jeżeli zawiera taką samą parę walutową jak wcześniej oddany typ przeciwnika, ma przeciwny do niego kierunek

– użyty został instrument z punktu 12 regulaminu

15. Model rozgrywek (o opublikowanych wynikach oraz kolejnej kolejce spotkań, zawodnicy będą informowani poprzez wpisy na stronie i drogą e-mailową). W kolejce weekendowe wynik rozliczany jest jako różnica miedzy otwarciem tygodnia (cena open dziennej świecy poniedziałkowej lub niedzielnej), a ceną zamknięcia dziennej świecy wtorkowej. Kolejka typowana w środę to różnica między ceną otwarcia sesji z czwartku, a ceną zamknięcia świecy dziennej piątkowej.

 

 

 

 

 

 

 

16. Zawodnicy z najlepszych miejsc w poprzednich edycji zostaną rozstawieni w taki sposób aby w pierwszej fazie nie trafić na siebie (wg tabeli wszech czasów) Po każdej fazie grupowej zawodnicy, którzy awansowali do kolejnej fazy zostaną sklasyfikowani w rankingu, w którym uwzględnione będą punkty zdobyte od początku turnieju, z większym naciskiem na jego ostatnią fazę. Przykładowo dla fazy pucharowej: punkty z pierwszej fazy grupowej + 2 krotność punktów z drugiej fazy + 3 krotność punktów z trzeciej fazy – dadzą łączną sumę punktów, uwzględniającą całe rozgrywki oraz aktualną formę zawodnika. Po pierwszej i drugiej fazie grupowej, ranking powstanie w identyczny sposób. Ma to na celu rozstawienia najlepszych zawodników aby np. 5 najlepszych po danej fazie nie trafiło do jednej grupy. W przypadku równej ilości punktów w takim rankingu, o kolejności decyduje lepszy wynik uzyskany w ostatniej fazie rozgrywek (w przypadku równej ilości punktów, decyduje wynik %, w przypadku równego bilansu % decyduje kolejność alfabetyczna)

17. O końcowej klasyfikacji zawodników z fazy pucharowej, którzy odpadli na tym samym etapie np. w 1/8 finału, decyduje korzystniejszy wynik punktowy osiągnięty w dwumeczu. Przy równej ilości punktów, decyduje lepszy wynik procentowy z tego dwumeczu. W przypadku równego wyniku, decyduje lepszy wynik punktowy z poprzedniego dwumeczu w fazie pucharowej a następnie wyższe miejsce w rankingu po wszystkich fazach grupowych.

18. Awansować do kolejnej fazy grupowej nie może zawodnik, który na swoim koncie ma mniej niż 1 punkt lub ma na koncie więcej niż 2 walkowery. W takiej sytuacji jego miejsce zajmuje najlepszy zawodnik, który nie znalazł się na miejscu premiowanym awansem spośród pozostałych grup.

Zapisy tylko do 6 października do godziny 18. XII edycja konkursu rozpoczyna się w sobotę 7 października 2023 roku.

Zapraszamy do wzięcia udziału w XII edycji Ligi Traderów. Wystarczy podać w komentarzu swój nick. Na adres e-mail podany podczas wpisywania komentarza będą przychodziły powiadomienia np. o możliwości oddaniu typu w każdej kolejce.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

32 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj